k2FtbBdWr1

Оновлено механізм забезпечення основними засобами реабілітації

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку.

Це допоможе покращити механізми відшкодування вартості таких засобів і удосконалити забезпечення протезами українців, які їх потребують.

Серед ключових оновлень та змін:

🔷Рішення про потребу у протезі відтепер може ухвалювати мультидисциплінарна команда, яка працює з людиною у лікарні та чітко знає про її потреби.

Проте, якщо ви вже маєте чинний висновок МСЕК чи довідку лікарських комісій, нових документів для забезпечення допоміжними засобами реабілітації оформлювати не потрібно.

🔶Скорочений перелік документів для забезпечення засобами реабілітації. Наприклад, більше не потрібно подавати довідку з місця роботи, навчання чи служби.

🔷Вартість протеза для дітей, що держава повністю компенсує протезному підприємству, прирівняна до вартості протеза для дорослих. Це дозволить протезним підприємствам забезпечувати дітей протезами з відповідними комплектуючими, враховуючи ринкові ціни.

🔶Передбачена можливість ремонту протеза коштом державного бюджету у межах гарантійного строку. Ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій чи збройної агресії рф протеза також покриватиме держбюджет.

🔷Встановлені за кордоном протези можна обслуговувати в Україні коштом державного бюджету у межах гарантійного терміну (після реєстрації такого виробу та особи, що його отримала, в Централізованому банку даних з проблем інвалідності).

🔶Спрощено процедуру призначення колісних крісел з електроприводом – тепер це відбуватиметься за загальною процедурою, як і призначення будь-якого іншого засобу реабілітації.