k2FtbBdWr1

Органам управління на Львівщині пропонують перейти в онлайн-формат роботи з документами за принципом системи Paperless

Сьогодні, 9 липня, відбулась нарада з головами райдержадміністрацій та головами територіальних громад. У форматі відеоконференції обговорили два важливих питання у напрямку цифровізації Львівщини.

У межах наради поспілкувались на такі теми:

  • формування команди цифровізації в області;
  • підготовка до роботи у форматі Paperless та запровадження електронного документообігу в усіх громадах Львівщини.

Участь у нараді взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Олександр Кулепін.

«Під’єднання територіальних громад до Е-документообігу – це наш пріоритет для досягнення цілі, котру визначив Президент, а саме перехід в режим paperless. Це суттєво новий підхід до організації роботи. Ми відмовляємось від всіх паперових документів в роботі, натомість заміняємо їх цифровими документами. Більше не можна “загубити” документ десь по дорозі, більше не треба буде їздити з Турки до облдержадміністрації у Львові, щоб щось підписати. Це економить  час і гроші як в громадах, так і в місцевих державних адміністраціях», – зазначив Олександр Кулепін.

Таким чином, е-документообіг має покращити ефективність роботи як територіальних громад, так і районних та обласних адміністрацій.

Щоб досягти мети, обласна державна адміністрація збирає дані з громад щодо організації їх роботи. Це дасть змогу визначити скільки ліцензій треба громадам для роботи в системі е-документообігу, і яка саме система їм підійде для роботи.

У підсумку онлайн-зустрічі голови територіальних громад та райдержадміністрацій області найближчими днями мають заповнити анкету, яку ОДА їм надіслала. Це дасть змогу узагальнити потребу на рівні області та розробити рекомендації щодо приєднання громад до е-документообігу.

Робота в е-документообігу дає такі переваги:

1. Економія коштів на купівлю паперу, картриджів, обслуговування принтерів

2. Швидкий пошук будь-яких документів в одному місці

3. Доступ до документів з будь-якої точки для працівників органу влади

4. Надійність збереження документів

5. Економія робочого часу на розповсюдження документів, та обмін ними

6. Прозорість проходження документами всіх важливих етапів циклу їх візування

Нагадаємо, що за планами Міністерства цифрової трансформації, 1 вересня 2021 року Україна перейде в режим роботи у форматі paperless.