У виставковій залі Львівської Національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника 16 листопада відбулося урочисте відкриття книжково-документальної виставки «Бібліотека Наукового Товариства імені Шевченка — перша національна наукова бібліотека України», присвяченої 150-річчю НТШ та 130-річчю заснування Бібліотеки НТШ.

На виставці, зокрема, представлені унікальні книжкові пам’ятки Бібліотеки НТШ, рідкісні фото творців і діячів Товариства, картографічні документи та нотні видання Бібліотеки НТШ, світлини і листівки Музею НТШ тощо.

Наукове товариство імені Шевченка — всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу.

Рушійна сила формування та розвитку української науки кінця ХІХ — першої половини XX ст.

Утворене 23 грудня 1873 року у Львові, за фінансування меценатів з Наддніпрянщини[1], як Літературне товариство імені Т. Шевченка, у 1892 назву змінено на Наукове товариство ім. Т. Шевченка (своєрідна академія наук). Особливого розквіту досягло в період головування Михайла Грушевського (1897—1916).

У 1920-30-х роках зазнавало переслідувань від польської влади, 1939 зліквідоване радянською владою; відновлене 1947 року в Західній Європі та Сполучених Штатах Америки, де стало відоме як Shevchenko Scientific Society. З 1989 року організація знову діє на території України.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку