k2FtbBdWr1

«Основна ідея медицини – допомагати людям бути здоровими», – Максим Козицький про старт проєкту «Почуй лікаря»

Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та куратори проєкту «Почуй лікаря» зустрілися із волонтерами, які вже з вересня у межах проєкту знайомитимуть учнів 9-10-х класів з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагування здорового способу життя.

Як зазначив Максим Козицький, проєкт покликаний залучити волонтерів, майбутніх медиків, які мають бажання допомагати людям дбати про своє здоров’я.

«Є речі важливіші ніж лікування хвороб. Потрібно займатися профілактикою проблем зі здоров’ям та пропагувати здоровий спосіб життя. Тоді у медичних закладах буде менше пацієнтів. Це і є основна ідея медицини – допомагати людям бути здоровими. Величезна подяка волонтерам, студентам і лікарям, які взяли на себе цю суспільну відповідальність. З іншого боку – це можливість лікарям і студентам отримати додаткове спілкування поза межами медичних закладів, це комунікація і вивчення проблематики з обох сторін. Вони матимуть розуміння, з чим вони будуть стикатися в роботі будучи дорослими лікарями.

Зазначу, що проєкт реалізується у чотирьох напрямках – профілактика серцево-судинних захворювань та цукрового діабету, популяризація здорового харчування та фізичної активності», – зазначив голова Львівської ОДА.

Як розповіла координаторка проєкту, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун, при реєстрації волонтери обирали місцевість, де їм буде комфортно працювати, а також напрямки роботи.

«Під обрані волонтерами напрямки ми залучали відповідних медичних експертів. На свій розсуд волонтери також визначали, скільки часу вони можуть виділити для роботи у проєкті. Окрім того, експерти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації розкажуть волонтерам, як комунікувати зі школярами.

За два тижні для участі зареєструвалися близько 120 людей – в основному, це студенти третього і старшого курсів львівських медичних навчальних закладів. З вересня, з погодження департаменту освіти, розпочинаємо зустрічі у школах, які проводитимуть переважно на уроках біології», – додала Галина Бордун.

«Саме профілактувати, а не лікувати – основне завдання медиків, а однією з головних ідей  проєкту є популяризація здорового способу життя.  Ми раді такій кількості волонтерів, які зголосилися для участі. Зі свого боку, департамент залучає експертів, які працюватимуть спільно з усіма учасниками проєкту «Почуй лікаря», – зауважив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.