Вкінці серпня аномальна спека накрила Україну. Зокрема, на Львівщині стовпчики термометрів досягли позначки до +35 С. Висока температура повітря може негативно вплинути на здоров’я людини. Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської РВА нагадує основні правила захисту від спеки.
Одяг. Віддавайте перевагу натуральним тканинам, а не синтетичним. Синтетика підсилює перегрівання організму та перешкоджає випаровуванню зі шкіри вологи, підсилює виділення поту і навіть може стати причиною теплового удару. Одяг повинен бути зручний, світлих відтінків. Не забувайте про відповідне взуття, краще відкрите. Обов’язковим елементом гардеробу влітку є головний убір.
Небезпечні години. У період з 11 години ранку до 16 години дня намагайтеся не залишати приміщення та не виходити на вулицю без особливої потреби, адже це час максимальної сонячної активності.
Ліки. У спеку варто завжди носити з собою певні медичні засоби, наприклад, валідол, корвалол. Також не зайвим будуть вологі серветки та пляшечка з водою. Якщо ж у людини вже є діагноз (ішемічна хвороба серця, стенокардія, перенесений інфаркт), необхідно обов’язково мати з собою препарати нітрогліцерину на випадок приступу стенокардії, препарат для зниження тиску, а також препарати більш широкого вжитку.
Правильні продукти харчування. Їжа має бути легкою, «літньою», порції − невеликими. Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Також варто відмовитись від приготування їжі про запас, аби потім не лікуватися від харчового отруєння.
Питний режим. Випивайте не менше 2,5-3 л рідини на день. Це можуть бути вода, компоти, чай, свіжі соки з температурою 18-20 градусів. Вживати їх бажано кожні 40-50 хвилин по 100-200 мл. тощо. Відмовтесь від вживання сильно газованих та алкогольних напоїв.
Кондиціонер. Використання вентиляторів, кондиціонерів та інших охолоджуючий пристроїв – прекрасне вирішення проблеми для тих, хто проводить багато часу у приміщенні. Однак не забувайте, що занадто низька температура, забезпечена за допомогою кондиціонера, може викликати не тільки звичайну застуду, але і більш серйозні захворювання через значну різницю температури в приміщенні і поза ним. Тому не допускайте температуру в приміщенні нижче двадцяти градусів. Доцільно встановлювати температуру не більше ніж на 5-7 градусів відмінну від тієї, що на вуличному термометрі.
Вікна. У спеку не відкривайте вікна, щоб провітрити приміщення. Це не принесе освіжаючого ефекту – ви тільки впустите спеку. Відкривайте вікна до восьмої години ранку і після семи годин вечора. Щоб вас не турбували прямі сонячні промені, тримайте ваші штори закритими протягом усього дня. Це захистить кімнату від перегріву.