Особливості захисту прав та інтересів дитини під час війни обговорили під час семінару у Львові

В умовах воєнного стану, який запроваджено на території усієї країни, реалізовувати виконання покладених на державу функцій щодо забезпечення захисту прав дитини непросто.

Важливу роль у цьому процесі займають служби у справах дітей. Саме про це сьогодні говорили під час семінару на тему: «Особливості захисту прав та інтересів дитини під час війни», в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг та підтримка дітей в умовах війни», за участю керівників та працівників служб у справах дітей територіальних громад Львівського району.

Зокрема розглянули:

– особливості діяльності суб’єктів захисту прав дитини;

– роль служби у справах дітей у реалізації права дитини на сім’ю;

– правовий захист дитини.

Під час роботи в групах учасники зосереджувались на практичних механізмах організації захисту прав та інтересів дитини в період воєнного стану в Україні.

«Ми воюємо з ворогом не тільки на полі бою за наші території, але, найголовніше, за наше майбутнє – за наших дітей. Адже за час війни у нашій державі кожна без винятку дитина у будь-якому разі зазнала порушень своїх законодавчо закріплених прав. Навіть якщо у дитини відсутні тілесні ушкодження, дитина не зазнала експлуатації, насилля, катувань та інших жорстоких, нелюдських видів поводження чи покарання, має місце порушення її основних прав. І сьогоднішній захід, за ініціативи наших партнерів з ЮНІСЕФ, дасть всім нам нові знання, які ми успішно впроваджуватимемо у життя кожен на своєму місці», – зазначив заступник голови Львівської РДА Андрій Ковальський.