У 20-х роках минулого століття в окремих школах, на базі сільськогосподарських станцій почали створюватись перші гуртки, де дітей навчали дбайливого ставлення до природи. Впродовж 95-річної історії юннатівського руху молоде покоління залучають до вивчення рослинництва, дослідницької роботи, участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Відтак, з нагоди відзначення річниці юннатівського руху в Україні у департаменті освіти і науки Львівської ОДА нагородили найкращих керівників еколого-натуралістичних гуртків області.
«Дуже знаково, що сьогодні зібрались педагоги з усієї Львівщини. Вони гуртують дітей, навчають своїх вихованців як охороняти природу, як бути свідомими українцями. Це сприяє тому, що дорослий громадянин буде відповідально ставитись до природи та її ресурсів. Ваші вихованці показують результати, посідають перші місця на різноманітних конкурсах та олімпіадах. Ваша робота є незамінною. Сподіваємось, що держава повернеться обличчям до позашкілля, адже воно виховує свідомих відповідальних громадян», – акцентував директор «Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Михайло Казимир.
За плідну наукову педагогічну діяльність, за сумлінну багаторічну працю та особистий внесок у розвиток позашкільної освіти нагрудним знаком «Відмінник освіти», грамотами, подяками Міністерства освіти та науки, а також відзнаками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ім. Ф.М. Трєскіна нагородили майже три десятки педагогів, із Червонограда, Львова, Дрогобицького та Стрийського районів.
«Важливість вашої роботи в умовах колосальних кліматичних змін надзвичайно актуальна. Люди перестали розуміти, що вони можуть передати своїм дітям чи внукам. У природі відбуваються незворотні зміни, тому ваша робота як ніколи важлива. Ваша праця – збереження життя людей, а отже – збереження нації. На жаль, за позашкілля часто відповідають місцеві громади, а це не завжди результативно. Тому ми маємо намір у програмі розвитку освіти на наступний рік передбачати премії для педагогів позашкілля. Приємно вручати сьогодні таку кількість нагород, адже це свідчить про значну кількість залучених до навчання освітян», – наголосив під час нагородження директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Директор департаменту також закликав педагогів подавати свої методичні розробки на конкурс авторських програм. Такі методичні розробки будуть у базі даних, і їх можна буде використовувати для навчання із посиланням на автора.