«Територіальні громади Львівщини гарантують співфінансування проєктів місцевих ініціатив», – Іван Собко про відбір переможців Конкурсу мікропроєктів

Усі 474 потенційних переможці Конкурсу місцевих ініціатив отримають співфінансування з обласного бюджету для реалізації своїх проєктів. Таке рішення сьогодні прийняла Конкурсна рада з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки.

Загалом на Конкурс подали 2637 заявок, з них 2216 – пройшли відбір і були допущені до участі. В результаті – 474 стали переможцями. На їх реалізацію в обласному бюджеті передбачено 74,5 млн грн.

Як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, усі потенційні переможці вчасно подали рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення співфінансування проєктів. Відтак, Конкурсна рада доручила секретаріату Львівської обласної ради до кінця тижня підготувати на підпис співголовам Конкурсної ради  і головам облдержадміністрації та облради перелік переможців. Після цього у десятиденний термін департамент фінансів облдержадміністрації  повинен підготувати проєкт розпорядження про розподіл субвенцій обласного бюджету територіальним громадам області на співфінансування відповідних проєктів місцевих ініціатив.

«Ми впевнені, що всі проєкти будуть реалізовані, проте територіальні громади повинні розуміти, що кошти обласного бюджету вони отримають після того, коли будуть профінансовані небюджетний внесок та внесок територіальної громади. Наголошую, що всі громади, перш за все, повинні забезпечити видаткову частину захищених статей згідно з бюджетним законодавством (видатки на заробітну плату, енергоносії тощо) і лише після цього фінансувати капітальні видатки», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що  Львівська облдержадміністрація та Львівська обласна рада, враховуючи виконання і перевиконання обласного бюджету, повністю забезпечать співфінансування всіх проєктів місцевих ініціатив, за які взяли на себе зобов’язання.

«Ми закликаємо керівників громад  дуже скурпульозно, ефективно, цілісно  і правильно скеровувати бюджетні кошти (чи то державного  чи обласного , чи місцевого бюджетів) задля досягнення результату та реалізації того чи іншого проєкту», – наголосив  заступник голови Львівської ОДА.

Нагадаємо, частка співфінансування проєктів місцевих ініціатив складає 50 %. Тобто, 50 % вартості проєкту фінансується з обласного бюджету, решта 50 % – за кошти органу місцевого самоврядування, громади та спонсора.