k2FtbBdWr1

Площу біля УКУ перейменували на честь Святої Софії Премудрості Божої

Тепер частина вул. Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини, – матиме назву проспект святого Івана Павла ІІ, а студмістечко УКУ буде розташовуватися на площі Святої Софії Премудрості Божої. Саме у центрі університетського кампусу знаходиться церква Святої Софії – Премудрості Божої.

Ініціативу Українського католицького університету щодо перейменування площі приурочили до 20-річчя візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до Львова, яку відзначатимуть 23-27 червня 2021 року.

Відповідне рішення ухвалили депутати Львівської міської ради на сесії 20 травня 2021 року. Упродовж місяця Сихівська районна адміністрація має виготовити та встановити таблиці з новими назвами вулиці та площі.

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький привітав присутніх з урочистим перейменуванням площі та зазначив, що цілком логічно, аби площа студентського кампусу носила ім’я Софії – Премудрості Божої, адже саме за знанням і за мудрістю і йдуть молоді люди до Університету, до Бібліотеки Шептицького і до цього Храму.

“Цього тижня ми відзначаємо важливу, без перебільшення, історичну подію – 20 років тому Львів відвідав Папа Римський Іван Павло ІІ. Тоді, під час свого перебування у Львові, Папа освятив наріжний камінь під будівництво кампусу Українського католицького університету, а також комплексу Львівської духовної семінарії та Філософсько-богословського факультету.

Сьогодні Український Католицький Університет – це один із наймолодших, проте один з найдинамічніших і найперспективніших навчальних закладів України. Діти вступають сюди не тільки за наукою, а й за цінностями та ідеями, які ви генеруєте. Спільнота УКУ підтримала Революцію Гідності і однією з перших в Україні стала на захист європейського вибору”, – сказав голова Львівської ОДА.

У храмі Святої Софії-Премудрості Божої владика Борис Ґудзяк провів святкову загальноуніверситетську Літургію, після чого відбулося освячення площі з нагоди її перейменування.

Сьогодні на площі також презентують фотовиставку Інституту історії Церкви, присвячену 20-й річниці паломництва святого Івана Павла ІІ в Україну. Фотовиставка ілюструє взаємини між Іваном Павлом ІІ та українцями протягом його понтифікату.

Довідково:

У XVI ст. територія, яка нині розташовується близько від кампусу УКУ, називалася Софіївка. Назва походить від того, що  львівська патриціянка пані Софія Ганльова в честь смерті свого чоловіка побудувала костел, який тепер є церквою св. Софії на розі вулиць Ярославенка і Франка. Так територія довкола костелу отримала назву Софіївка, і, вочевидь, охоплювала нинішні межі кампусу УКУ, бо територія з такою назвою не має чітких меж. 

Окрім того, у цій місцевості розташований університетський храм св. Софії – Премудрості Божої. У традиції львівських називництв декілька площ (пл. св. Теодора, св. Юра), носили чи носять імена тих святих, храми якої посвяти розташовані поруч.