k2FtbBdWr1

Подати заявку для участі у програмі «Енергодім» можна онлайн: сервіс наразі тестують

Фонд енергоефективності розпочав прийом заявок від ОСББ на участь у програмі «Енергодім» в онлайн-форматі. Послуга стала доступною з 2 серпня, наразі сервіс працює у тестовому режимі. 

Заявку можна подати в персональному електронному кабінеті, попередньо зареєструвавшись на порталі. Нововведення дозволить спростити процедуру подачі документів,  пришвидшить їх надходження до Фонду, а також істотно заощадить час для заявника.

«Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за програмою «Енергодім». Так станом на сьогодні Фонд енергоефективності схвалив майже сотню заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Важливо, що в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергоощадження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами. Відтак закликаємо мешканців користуватися можливостями Програми та робити свої домівки енергоефективнішими», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Перед тим, як почати роботу в кабінеті,  слід ознайомитися з Інструкцією користувача, що містить детальний опис дій ОСББ для створення заявки на участь та на часткове відшкодування вартості попереднього енергоаудиту.

Як працювати з персональним електронним кабінетом?

Аби розпочати роботу з електронним кабінетом, заявнику необхідно:

  • Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП)
  • Перейти на онлайн-портал за посиланням https://portal.energodim.org/
  • Зареєструватися в електронному кабінеті з використанням КЕП
  • Завантажити документи, необхідні для формування заявки, використовуючи підказки в електронному кабінеті.

Перед подачею заявки на участь, важливо зібрати необхідні для цього скан-копії документів у форматі pdf. Зокрема, скан-копію паспорта голови правління, довідку від банку-партнера Фонду, скан-копію витягу з протоколу загальних зборів ОСББ тощо. Повний перелік документів – зазначений у Додатку 6 Порядку дій учасників програми “Енергодім”.

Запитання-відповіді

Хто може подавати заявку до програми «Енергодім» через електронний кабінет?

Заявки через електронний кабінет можуть заповнювати голови правління ОСББ та уповноважені ними особи, але підписувати їх – лише голова ОСББ за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Тобто, після того, як ОСББ пройшло всі кроки формування заявки до Фонду та завантажило всі необхідні документи, ця сформована анкета має бути підписана КЕПом (за допомогою кнопки «ПІДПИСАТИ ТА НАДІСЛАТИ»), після чого анкета автоматично надсилається до Фонду.

Зауважимо, що після авторизації на порталі Фонду голова правління ОСББ може перевірити зміст анкети. У разі, якщо дані заповнені неповністю – додати ті документи, яких не вистачає, якщо дані не вірні – виправити і лише після цього затвердити документ.

Які заявки можна подати онлайн?

Наразі онлайн можна подати лише заявки на участь у Програмі. Можливість подавати заявки на затвердження проєкту та верифікацію та інші стане доступною вже протягом наступних місяців, про що Фонд обов’язково додатково проінформує на своєму сайті.

Де отримати детальну інформацію про роботу з електронним кабінетом?

– Можна самостійно ознайомитися із детальною інструкцією за посиланням: Інструкція до електронного кабінету учасника програми «Енергодім».

– За телефоном підтримки: (044) 344 28 46

– Також радять пройти навчання, щоб детально ознайомитися з алгоритмом роботи електронного кабінету учасника програми «Енергодім» та процесу подання заявки через нього. Для цього необхідно зареєструватися на навчання11 серпня о 17:00 год.

Чи є подання заявки в електронному вигляді обов’язковим?

Використання онлайн платформи НЕ є обов’язковим. У ОСББ залишається можливість подавати заявки офлайн через обраний банк-партнер або безпосередньо до Фонду.

Чи треба подавати заявку і в паперовому вигляді?

Якщо ОСББ обирає онлайн варіант подачі заявки, надсилати документи до Фонду в паперовому вигляді не потрібно.

Чи кожну наступну заявку треба подавати онлайн?

Ні, не обов’язково. У ОСББ залишається можливість подавати заявки офлайн. Однак, заявку на верифікацію проєкту можна буде подати онлайн лише якщо заявка на затвердження проєкту буде подана онлайн.

Як відредагувати інформацію в заявці?

Можна повернутися на будь-який крок роботи із заявкою та відредагувати інформацію до того моменту, поки вона не підписана за допомогою КЕПа.

Зверніть увагу! Портал із електронними заявками працює в тестовому режимі, тому просимо з розумінням поставитися до можливих технічних проблем у роботі.

Оголошення про введення в дію відповідних змін до програми «Енергодім» в частині запровадження Вебпорталу електронних послуг.

Оголошення про початок прийому через Вебпортал електронних послуг заявок від ОСББ.

Нагадуємо, останні зміни до програми «Енергодім» були затверджені Наглядовою радою Фонду 30 червня 2021 року та вступили в дію з 7 липня 2021 року, за виключенням змін, що стосуються Вебпорталу електронних послуг.

Текст Програми «Енергодім» в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду енергоефективності за посиланням: https://eefund.org.ua/dokumenti.