Показники захворюваності по Covid-19 відійшли від граничної норми, але залишаються достатньо високими

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації розповів, що по трьох основних показниках, за якими визначається зона епіднебезпеки на конкретній території, Львівщина відійшла від критичних позначок, що дозволило вийти з «червоної» зони.

Зокрема, такі показники визначені постановою Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р.:

1. коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (при граничному значенні 20% на Львівщині зараз 19%);
  2. кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення (при граничному значенні 60 на Львівщині зараз 44);
  3. завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню (при граничному значенні 65% на Львівщині зараз 58,6%).

«Ми чітко прослідковуємо, що ці показники є нижчими від граничних, але вони ще знаходяться на достатньо високому рівні. Попри зниження кількості підтверджених випадків захворювання і кількості госпіталізованих, на стаціонарному лікуванні знаходиться достатньо багато пацієнтів, більше 80 % з яких потребують кисневої підтримки. І пацієнти, які зараз звертаються, у 90 % випадків є кисневозалежними.

Напередодні Великодніх свят звертаюсь до кожного з нас – потрібно бути пильними, пам’ятати про те, що коронавірус від нас не відступив, і що він вражає велику кількість молодих людей, в яких не обов’язково є супутні захворювання. Оберігаючи себе, ми знижуємо ризики і не наражаємо своїх близьких на небезпеку», – сказав Орест Чемерис.

Він також додав, що станом на сьогоднішній ранок у лікарнях Львівщини, які відведені під ковід, знаходиться 2475 пацієнтів (194 людини перебуває в реанімації, з них на апаратах ШВЛ – 56).

Щодо вакцинації:

• станом на сьогодні на Львівщині провакциновано 41 423 особи;
  • на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації після міста Києва (50 897) та Дніпропетровської області (42 203);
  • розпочато щеплення  новою партією вакцини «Astra Zeneca», яка надійшла на Львівщину вчора у кількості 21 600 доз.

У брифінгу також взяли участь Мар’яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я та Наталія Гончар, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики.