Громадяни України в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.
- Іноземці та особи без громадянства в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України.
- В’їзд і перебування у місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, громадян України та інших осіб допускається як виняток лише за спеціальним дозволом відповідного підрозділу Державної прикордонної служби.
- Особи, зазначені у пунктах 7 та 8 цього Положення, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також членів добровільних формувань зобов’язані пред’являти відповідні документи, передбачені цими пунктами.
- З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району уповноваженим особам Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також членам добровільних формувань надається право в установленому законодавством порядку у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби будь-якої форми власності.
- Капітанам морських і річкових суден, власникам маломірних плавзасобів, командирам повітряних суден, начальникам поїздів і провідникам вагонів, водіям транспортних засобів забороняється підвозити у прикордонну смугу і вивозити з неї осіб, які не мають відповідних документів.
- У межах прикордонної смуги з дотриманням вимог законодавства про дорожній рух встановлюється дорожній знак “Прикордонна смуга”, а на дорогах, які безпосередньо простягаються до державного кордону (за винятком доріг до встановлених пунктів пропуску через державний кордон), установлюється знак “В’їзд заборонено”.
Обладнання доріг і вулиць зазначеними дорожніми знаками та їх утримання провадиться власниками доріг і вулиць або уповноваженими ними органами у сфері дорожнього руху, а контроль за експлуатацією цих дорожніх знаків здійснюється підрозділами Державної прикордонної служби і органами внутрішніх справ.
Порядок провадження робіт у прикордонній смузі
та контрольованому прикордонному районі
- Місцевими державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району визначаються місця масового відпочинку населення та місця для купання і рибальства, а також встановлюється порядок їх обладнання і використання.
- Утримання і випасання худоби в межах прикордонної смуги можливе лише у місцях, визначених місцевими державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби, за сприятливої епізоотичної ситуації на цій території та за умови належного загородження цих місць власниками худоби.
- З метою охорони території України від занесення з території інших держав збудників карантинних хвороб тварин, занесення або самостійного розповсюдження з-за кордону карантинних об’єктів рослин уздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій забороняється утримання і випасання худоби. Ширина цієї смуги, а також конкретні заходи щодо здійснення на її території контролю за санітарно-карантинним, ветеринарним, фітосанітарним та екологічним станом визначаються обласними державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби.
- Сільськогосподарські роботи, будь-яке будівництво, рубка лісу, полювання, а також водокористування у прикордонній смузі проводяться за узгодженням з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби.
- Роботи, пов’язані з локалізацією та ліквідацією наслідків стихійного лиха, аварії або катастрофи, проведенням заходів для боротьби з особливо небезпечними інфекційними хворобами і порушеннями екології в межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району, провадяться у порядку, встановленому законодавством.
- У межах прикордонної смуги, а також територій відповідних населених пунктів, які межують з державним кордоном, польоти всіх типів повітряних суден, аерофотознімання, геодезичні та топографічні роботи можуть провадитися лише з дозволу Міноборони та Адміністрації Держприкордонслужби, геологічні, дорожні та інші дослідження, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов’язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео- та кінофотознімання місцевості – з дозволу відповідного підрозділу Державної прикордонної служби.
- Керівники підприємств, установ і організацій будь-якої форми власності зобов’язані забезпечити дотримання вимог цього Положення підлеглими їм працівниками, які виконують роботи у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі.
- Полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється.
Ще більше новин:
На Львівщині відбудеться форум «Почуй лікаря»: як зареєструватися
П'ятьох випускників Львівського району, які отримали 400 балів із НМТ, відзначили подяками і цінними...
З Міжнародним днем пожежників! Ви – справжні герої!
Увага! Шахрайство у соцмережах
У закладах освіти Кам’янка-Бузької громади стартував перший шкільний етап учнівських змагань «Пліч-о...
30 листопада відзначають День радіотехнічних військ