k2FtbBdWr1

Працівники Львівської ОДА на практиці пройшли курс з основ першої медичної допомоги

Сьогодні для працівників Львівської облдержадміністрації відбулись навчання основам першої медичної допомоги. Участь взяли десятки співробітників різних структурних підрозділів.  

Навчання проводила команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом курс поділили на дві частини – теоретичну та практичну.

Упродовж трьох годин охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця.

«Ці навчання важливі не лише в умовах військової загрози. Це необхідно, перш за все, щоб знати прийоми, які можна застосувати в повсякденному житті. Тим самим ми зможемо врятувати чиєсь життя. Завжди лячно робити це вперше, адже є страх нашкодити людині, травмувати її. Саме для цього ми сьогодні вчитимемось надавати першу медичну допомогу», – розповів керівник Центру Андрій Васько.

До слова, такі навчання для працівників Львівської ОДА організовуватимуть й надалі.

Також в межах навчань медики розповідали як правильно робити компресію: скільки потрібно натисків (100-120 за хвилину) та як чергувати свої дії зі штучним диханням (через кожні 30 натисків на грудну клітину).

Разом з тим, фахівці показували принципи використання автоматизованого зовнішнього дефібрилятора. До слова, у Львові їх можна знайти у найбільших торгових центрах, фітнес-залах, аеропорті. Невдовзі такий дефібрилятор з’явиться у Львівській облдержадміністрації.

Пам’ятайте, що під час виконання будь-яких реанімаційних заходів потрібно заручитись допомогою ще когось. Обов’язково слід викликати швидку медичну допомогу. У разі потреби, диспетчери зможуть пояснити дії, які можуть врятувати пацієнта ще до приїзду медиків.

«Такі навчання є важливими повсякчас. Різного роду ситуації, чи то ДТП, чи отруєння чадним газом, трапляються чи не щодня. Відповідно є велика кількість потерпілих, які потребують нашої з вами допомоги. Навчання потрібно організовувати періодично, аби краще засвоїти набуті раніше знання, або ж отримати перший досвід надання медичної допомоги. Ми також будемо навчати школярів та вчителів, підрозділи територіальної оборони та всіх охочих. Пам’ятаймо, що в наданні будь-якої допомоги, в тому ж числі медичної, важливим є людська небайдужість», – додав Андрій Васько.

Зауважимо, що повноцінне навчання з основ домедичної допомоги триває 8 годин. Після чого людина, котра успішно пройшла курс, отримує сертифікат відповідного зразка. Такий документ передбачений для працівників поліції та інших силових структур.