І. Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.
Хто може отримати?
Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих.
Де це може зробити?
Безкоштовні ліки, лікарські засоби можна отримати в аптеках, при медичному закладі, лікар якого видав рецепт на лікування. Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб проводиться за місцем проживання цих осіб. Особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право на безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами.
Які документи потрібно мати?
Рецепт лікаря, ветеранське посвідчення (посвідчення члена сім’ї загиблого).
На лікування яких захворювань видається відповідний рецепт?
Онкологічні захворювання, гематологічні захворювання, діабет (цукровий і нецукровий), ревматизм, ревматоїдний артрит, пухирчатка, системний гострий вовчак, системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри, сифіліс, лепра, туберкульоз, аддісонова хвороба, гепатоцеребральна дистрофія, фенілкетонурія, шизофренія та епілепсія, психічні захворювання (особам з інвалідністю І та ІІ груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів), стан після операції протезування клапанів серця, гостра переміжна порфірія, муковісцидоз, тяжкі форми бруцельозу, дизентерія, гіпофізарний нанізм, стан після пересадки органів і тканин, бронхіальна астма, хвороба Бехтерєва, міостенія, міопатія, мозочкова атаксія Марі, хвороба Паркінсона, інфаркт міокарду (перші шість місяців), дитячий церебральний параліч, СНІД, ВІЛ-інфекція, післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози, гіпопаратиреоз, вроджена дисфункція кори наднирників.
Чи є якісь особливі умови?
Так. Безоплатний відпуск лікарських засобів провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Аптеки можуть закупляти і, відповідно, безкоштовно надавати лікарські засоби, які містяться в переліку, передбаченому Постановою КМУ №333 від 25 березня 2009 року «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».
Якими нормативно-правовими актами це визначено?
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» п.1, ст. 12,13,15;
постанова КМУ №1303 від 17.08.1998 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».
ІІ. Першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів).
Які умови отримання пільги?
Умови отримання пільги визначаються місцевими програмами соціальної підтримки на відповідний календарний рік. Для ознайомлення з умовами отримання пільги (порядком постановки в чергу, переліком необхідних документів, переліком закладів охорони здоров’я-надавачів послуги) зверніться до органу місцевого самоврядування за вашим місцем проживання.
Чи є обмеження щодо пільги?
Місцевими програмами соціальної підтримки можуть встановлюватися обмеження щодо суми коштів, розрахованих на одну особу-одержувача пільги.
Детальніше про пільги за посиланням: https://surl.li/rvpvld