Нещодавно у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області фахівці інспекції зустрілися з представниками бізнесу. На зустрічі обговорили новації податкового законодавства для суб’єктів господарювання.
Працівники ДПІ зосередили увагу присутніх на змінах, внесених Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», щодо розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2022 року – 6500 гривень та прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2481 гривня. Адже це впливатиме на розміри ставок єдиного податку, відповідно зміняться відрахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців.
Не менш актуальним є питання застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп з 1 січня 2022 року, що є обов’язковим незалежно від отриманого доходу. Не стосується це нововведення лише платників єдиного податку першої групи.
«Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (РРО/ПРРО), засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Було звернуто увагу, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Зареєструвати РРО/ПРРО можна через Електронний кабінет платника, подавши заяву за ф. №1-ПРРО за основним місцем обліку платника. Після включення РРО/ПРРО до реєстру РРО/ПРРО такий РРО/ПРРО може використовуватися суб’єктом господарювання.
Постановою КМУ від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни до постанови №1336, які визначають, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:
– роздрібної торгівлі в торгівельних об’єктах, в яких здійснюється також торгівля підакцизними товарами;
– дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через Інтернет;
– прийняття рішень сільськими радами та радами ОТГ про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.
Було проінформовано суб’єктів господарювання про позитиви, передбачені Законом України від 03.06.2021 № 1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525), щодо удосконалення податкового законодавства та дотримання принципу справедливості оподаткування при надані особами-нерезидентами електронних послуг (в основному реклами в мережі Інтернет).
Наприкінці заходу працівники ДПІ розповіли про особливості кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами активів, про сервіс податкової служби «Електронний кабінет» та висловили сподівання подальшої плідної співпраці щодо наповнення місцевого бюджету фізичними особами-підприємцями, підприємствами, які ведуть свій бізнес на території тероб’єднання.
Зустріч пройшла в атмосфері взаєморозуміння та поваги й завершилася у форматі «запитання- відповіді».