МІСЦЕВІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ У 2024 РОЦІ.

✔Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки (рішення ЛОР від 18.02.2021 № 57 в редакції розпорядження начальника ЛОВА від 25.12.2023 № 1305/0/5-23ВА).

Пільгові кредити для ветеранів війни:

кредитні кошти надаються під 3% річних на покриття виробничих витрат пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції, придбання основних засобів, біологічних активів (саджанці плодово-ягідних культур, поголів’я сільськогосподарських тварин) відповідно до сформованого суб’єктом підприємництва бізнес-плану.

У розмірі: до 700 тис грн.

Терміном: до 5 років з можливістю відстроченням повернення основної суми зобов’язання до 1 року.

Право на фінансову підтримку мають мікро, малі та середні суб’єкти підприємництва – юридичні особи або фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції та засновником (одним із засновників) яких є учасник бойових дій.

✔Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів, які здійснюють діяльність в галузі ягідництва (рішення ЛОР від 18.02.2021 № 57 в редакції розпорядження начальника ЛОВА від 25.12.2023 № 1305/0/5-23ВА).

Підтримка діючих та новостворених сільськогосподарських кооперативів, які здійснюють закладку ягідних насаджень, серед членів яких є не менше 3 (трьох) осіб – ветеранів/ветеранок та/або суб’єктів підприємництва, засновником якого є ветеран/ветеранка.

У вигляді бюджетних коштів (садивний матеріал, система крапельного зрошення, добрива, ЗЗР) – 5 млн грн – через комісії РДА:

– у межах виділеної субвенції відповідно до вартості створення ягідних насаджень, передбачених проектом висадки насаджень та кошторисом, який є невід’ємною частиною проекту, що підписані розробником;

– РДА укладає договір про використання бюджетних коштів з СК;

– СК реєструється з органах казначейства;

– РДА включає СК в мережу розпорядників та одержувачів бюджетних коштів та забезпечує перерахування коштів на рахунок, відкритий в органах казначейства;

– невикористані бюджетні кошти у поточному році повертаються до відповідних місцевих бюджетів до 1 грудня.

Відшкодування витрат на садивний матеріал, система крапельного зрошення, добрива, ЗЗР:

– у межах виділеної субвенції відповідно до суми фактично понесених витрат але не більше ніж передбачено проектом висадки насаджень та кошторисом, який є невід’ємною частиною проекту, що підписані о підписані розробником;

– після прийняття рішень комісія РДА формує Реєстр одержувачів фінансової підтримки та здійснює перерахування коштів на банківський рахунок СК.

!!! СК заборонено продавати/ відчужувати впродовж 3 років садивний матеріал, придбаний за кошти підтримки.

✔Надання грантів для учасників та ветеранів війни і АТО/ООС.

Є два шляхи отримання грантів для учасників та ветеранів війни з рф і АТО/ООС:

1) ЗВЕРНУТИСЬ ДО Департаменту Економіки з готовим бізнес-планом і отримати кошти (безповоротну фінансову допомогу) в розмірі 250 тисяч на започаткування власної справи чи розвитку підприємницької діяльності;

2) СПОЧАТКУ ВИГРАТИ ГРАНТ від державної програми “єРобота” по компоненту “Грант для ветеранів та членів їхніх сімей” ТА ЗВЕРНУТИСЬ ДО департпаменту економіки за додатковим грантом у розмірі 30% від суми отриманої допомоги по державній програмі.

✔Ваучерна підтримка бізнесу ветеранів та членів їх сімей.

Кошти надається в сумі:

– не більше 60 тис грн на консалтингові послуги та маркетингові ваучери;

– не більше 100 тис грн для сертифікації продукції;

– не більше 100 тис грн на участь в закордонних виставково-ярмаркових заходах,

в т. ч. кластери.

✔Ваучерна підтримка суб’єктів малого та середнього підприємництва Львівської міської ради (ухвала № 2579 від 06.12.2022 Про внесення змін до ухвали міської ради від 29.11.2018 № 4252 «Про затвердження Положення про ваучерну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва»).

Грантовий ваучер на створення або розвиток переробних підприємств – це часткова компенсація власного внеску отримувача гранту, який зареєстрований у Львівській ТГ:

5% при створенні 5 робочих місць у розмірі, що не перевищує 80 тис. грн;

10% при створенні 10 робочих місць у розмірі, що не перевищує 320 тис. грн;

15% при створенні 15 робочих місць у розмірі, що не перевищує 480 тис грн;

20% при створенні 20 робочих місць у розмірі, що не перевищує 1 280 тис. грн;

25 % при створенні 25 робочих місць у розмірі, що не перевищує 2 000 тис. грн.

Для отримання грантового ваучера підприємці, щодо яких прийнято позитивне рішення Міністерства економіки України, звертаються до експертної комісії з ваучерної підтримки із заявою, копією наказу Міністерства економіки України та випискою з рахунка, на який надійшли грантові кошти у місячний термін після їх зарахування.

Ваучер для ветеранів/ок та їх чоловіків та жінок – які бажають започаткувати або розвивати власну справу

Розмір ваучеру – 300,0 тис. грн

Кошти надаються на:

– придбання обладнання, сировини, комплектуючих;

– оплати послуг;

– закупівлю ліцензійного програмного забезпечення;

– профільні, професійні навчання для бізнесу.

✔Програма підтримки підтримки та розвитку сільського господарства Куликівської селищної ради (рішення № 21 від 27.11.2023 «Про затвердження Програми розвитку агропромислового комплексу Куликівської селищної ради на 2024 рік»).

Часткова фінансова підтримка новостворених сімейних фермерських господарств – 150,0 тис. грн.

Кошти надаються на часткову підтримку новостворених СФГ (ФОП) в розмірі не більше 15,0 тис. грн. на одне господарство

Часткове відшкодування витрат на придбання насіння кормових культур – 250,0 тис. грн.

Кошти надаються на часткове відшкодування витрат на придбання насіння кормових культур, в тому числі насіння кукурудзи, багаторічних і однорічних трав, але не більше 50 відсотків фактичних витрат на придбання насіння.

✔Програма підтримки та розвитку агропромислового комплексу Кам’янка-Бузької міської ради (рішення № 18 від 15.12.2022 «Про затвердження програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу та території Кам’янка-Бузької територіальної громади на 2023-2024 роки»).

Кошти в сумі 100,0 тис грн надаються на відшкодування фізичним особам затрат на утримання 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності в розрахунку 1000,0 грн на одну голову.

Відшкодування надається фізичним особам, які станом на дату прийняття документів, згідно довідки місцевої ради, утримують 3 і більше корів, зберегли їх на час виділення котів та утримуватимуть на 1 січня наступного року.

✔Програма підтримки фермерства та розвитку сільського господарства Жовківської міської ради (рішення № 6 від 26.04.2023 «Про затвердження Програми підтримки фермерства та розвитку сільського господарства у Жовківській міській раді на 2023-2025 роки»).

Кошти місцевого бюджету спрямовуються на:

Відшкодування вартості придбання сільськогосподарського обладнання та інвентарю для розвитку фермерства – 100,0 тис грн.

Кошти надаються юридичним, фізичним особам-підприємцям (СФГ) у 70% вартості придбаного у поточному році с/г обладнання та інвентарю в галузі тваринництва, садівництва, ягідництва, виноградарства, овочівництва, бджільництва, діяльності із виробництва молока, м’яса, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, але не більше як 20 тис грн на одне господарство.

Спеціальна дотація для молодих фермерів, фермерів-жінок, фермерів учасників бойових дій – 140 тис грн.

Дотація надаються новоствореним фермерським господарствам (голова господарства – вік до 35 років), фермерам-жінкам, фізичним особам-підприємцям (СФГ), які здійснюють чи започаткували діяльність з виробництва продукції сільського господарства у розмірі 20 тис грн.

Фінансова підтримка сімейних фермерських господарств у вигляді безповоротної фінансової допомоги на реалізацію інвестиційного проєкту – 200 тис. грн.

Фінансова підтримка надається переможцям конкурсу інвестиційних проєктів у розмірі до 50,0 тис грн на такі цілі:

– придбання сільськогосподарської техніки та технологічного обладнання для забезпечення діяльності суб’єктів господарювання в галузях садівництва, ягідництва, виноградарства, овочівництва, бджільництва, рибництва, дрібного тваринництва, діяльності із виробництва молока, м’яса, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції;

– придбання поголів’я тварин (ВРХ, овець, кіз, кроликів, птиці (крім курей-бройлерів));

– придбання систем крапельного поливу, тепличних конструкцій.

Фінансова підтримка у вигляді дотації на молодняк ВРХ для особистих селянських господарств – 150 тис грн.

Дотація надаються фізичним особам – членам особистих селянських господарств за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка ВРХ у розмірі 1000 грн за голову (перебування в господарстві не менше року).

Фінансова підтримка фермерам та пасічникам на посів фацелії – 20 тис грн.

Кошти на фінансову підтримку фермерам та пасічникам надаються у вигляді безповоротної допомоги на 1 га посіву фацелії у розмірі 5,0 тис грн.

Фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу – 20,0 тис грн.

Кошти надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють органічне виробництво в галузі сільського господарства у вигляді бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь з розрахунку 1000 грн на 1 гектар посіву та/або насаджень сільськогосподарських культур.

Детальніше за посиланням: http://surl.li/syric