Представники департаменту освіти та науки Львівської ОДА зустрілися із освітянами двох районів, аби почути їх бачення формування мережі старшої школи.
Подібні зустрічі із керівниками відділів освіти та директорами шкіл, які претендують стати профільними ліцеями, уже відбулись у Червоноградському та Стрийському районах.
«У всіх районах, де ми уже побували були слушні пропозиції та дуже цікаві бачення. Мережа зігдно із планами міністерства освіти має запрацювати із 2027 року, але вона нам потрібна уже зараз, аби вже із наступного року ми почали наповнювати обладнанням та дидактикою ті школи, які невдовзі стануть профільними ліцеями. Ми маємо розуміти географію охоплення та потреби цих закладів, аби спокійно увійти в реформу», – наголосив під час наради Олег Паска.
Деякі райони уже визначились з ліцеями, в кожному із них уже є принаймні по одній школі, які будуть працювати без базової та початкової школи. В межах наради своє бачення мережі презентували 11 громад Самбірського та 5 громад Дрогобицького районів.
«Ми проводили аналітику вже з жовтня, за рекомендацією департаменту освіти створили робочу групу та проаналізували мережу закладів освіти. Зараз у нас функціонує 80 закладів загальної середньої освіти, де навчанням охоплено трохи більше 23,5 тисяч учнів. Якщо ми хочемо йти до профільного навчання, то зрозуміло, 40 закладів третього ступеня ліцеями бути не можуть. Кожна громада, звісно, ухвалюватиме свої рішення, але ми мусимо пам’ятати про інтереси дитини. Її знання, підготовку до ЗНО і вибору в житті. Коли будемо формувати мережу ліцеїв треба пильнувати, щоб на одній території не перетинались одні й ті ж профілі», – зазначив начальник відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації Петро Сушко.
На Самбірщині зараз функціонує 165 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються понад 24 тисячі школярів.
«У Самбірському районі на цей момент є бачення від одинадцятьох громад щодо створення профільних ліцеїв. По деяких громадах, наприклад у Хирівській та Турківській, навіть є по дві школи, які би могли претендувати на перетворення у ліцей. Серед профілів також намагаємось прогнозувати баланс, аби там були присутні і гуманітарний, і фізико-математичний, і природничий напрями. Також не забуваємо про художньо-естетичний, аби діти мали можливість проявляти свої здібності та реалізовувати їх», – акцентував голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин.
Специфіку формування майбутніх профілів також зумовлює особливість економічного розвитку території. Зокрема, у санаторно-оздоровчий потенціал Трускавця, скеровує профілізації старшої школи у напрям біології та хімії.
«Департамент буде старатись підтримувати ваше бачення. На основі тих пропозицій, які ми зберемо від вас, будемо робити все, щоб субвенції наступних років йшли першочергово на ті заклади, де з часом будуть ліцеї. Коли ми закінчимо такі наради в усіх районах області, будемо мати цілісну картину, порадимось з експертами і скеруємо це додатком до програми розвитку освіти на розгляд обласної ради. Також хочу закликати керівників відділі та голів громад, аби вони цінували хороших вчителів, адже за нещодавнім опитуванням понад 70% школярів на перше місце у школі ставлять не ровесників чи гарно проведений час у школі, а саме вчителів та спілкування із ними. Це свідчить про те, що ми повинні хороших вчителів цінувати, щоб не розгубили той потенціал який ми маємо», – резюмував директор департаменту освіти.
В межах зустрічі також порушили питання роботи новоствореної ради директорів та внесення пропозицій від громад до програми розвитку освіти на наступний рік.