У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні Андрія Дигдаловича та Віталія Коцюби

Сьогодні на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові вшанували пам’ять героїв Андрія Дигдаловича (з нагоди 48-ої річниці від дня народження)  та Віталія Коцюби (з нагоди 39-ої річниці від дня народження) у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять».

Отець Роман Ментух  з Гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові відправив поминальний молебень, після чого до присутніх з вітальним словом звернулися присутні посадовці.

Від імені голови Львівської облдержадміністрації у заході взяв участь заступник Іван Собко.

«Для нас Герої Небесної Сотні – це високоморальні державники. Дуже часто згадуємо роль багатьох державних та громадських діячів у становленні нашої незалежної сучасної Української Держави. І такими діячами в українській історії є також Герої Небесної Сотні. Важко собі уявити, скільки любові вклали в Андрія та Віталія їх сім’ї, які привили їм такі високі державні і патріотичні цінності. Маємо ще впертіше і впевненіше йти вперед, і в патріотизмі та з любов’ю будувати нову Україну – з любов’ю до ближнього, до громади, до держави. Нехай світла пам’ять про наших героїв завжди буде з нами!», – сказав Іван Собко.

Пам’ять героїв вшанували покладанням квітів біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні  та виконанням державного гімну України, а авторка фотовиставки про Героїв Небесної Сотні Світлана Кочергіна розповіла про життєвий шлях вшановуваних сьогодні Героїв. Так, Андрій Дигдалович є племінником військового УПА Івана Бутковського, а його донька очолює Музей Героїв Небесної Сотні у Львові. Вже у  18 років він організував у Сокільниках Товариство української мови ім. Т.Шевченка. Вбитий снайпером у груди, коли виносив пораненого. Куля пробила бронежилет наскрізь.

Віталій Коцюба поїхав на Майдан разом з рідним братом Миколою, який після смерті брата відправився в зону ООС на Схід України, де перебуває досі. Син Віталія, Назар, цього року став випускником Львівського військового ліцею ім. Героїв Крут. Віталій Коцюба загинув 20 лютого 2014 року від рук снайпера на вулиці Інститутській.

У заході також взяли участь голова  Львівської облради Ірина Гримак, представники Львівської міської ради, Сокільницької ОТГ та Львівської райради, члени родин Андрія Дигдаловича та Віталія Коцюби, а також хор у складі односельчан Андрія Дигдаловича.

Проєкт «Небесна Сотня. Жива пам’ять» передбачає організацію заходів із вшанування Героїв Небесної Сотні Львівщини з нагоди дня народження кожного з них.