Вже найближчими днями відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій​, де розглядатиметься питання про встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки по всій країні. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«В Україні з початком осіннього періоду спостерігається погіршення епідемічної ситуації. Задля уникнення можливих жорстких локдаунів або «червоних зон» ми повертаємось у режим роботи регулярних засідань Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, 6 вересня Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що Україна вже перевищила індикатори, які можуть перевести країну з „зеленого“ рівня епідеміологічної безпеки до „жовтого“. Тому з 13 вересня в Україні можливе посилення карантину та перехід у «жовту» зону.

Запровадження «жовтої» зони передбачає:

  • заборона масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 квадратних метри в будівлях чи на території, де вони заплановані;
  • заборона заповнювати кінотеатри та інші зали закладів культури на більше половини місць;
  • заборона заповнювати спортзали і фітнес-центри більше ніж 1 особа на 10 квадратних метрів.

Окрім того, згідно із змінами від 28 липня до постанови Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р. у разі запровадження «жовтої», «помаранчевої» або «червоної» зон, офлайн-навчання у навчальних закладах можливе лише за умови вакцинації від 80% його персоналу. В іншому випадку навчання проводять онлайн.