k2FtbBdWr1

Актуальні питання трансформації вугільних регіонів розглянули під час Форуму у Києві: серед учасників представники вугільних громад

Сьогодні, 6 жовтня у Києві відбувся Форум «Справедлива трансформація вугільних регіонів: від планів до дій!». Серед його учасників – представники вугільних громад України, національних та регіональних органів державної влади, міжнародних організацій та донорської спільноти.

Зокрема, участь у форумі взяв Спеціальний уповноважений Федерального Уряду Німеччини з питань трансформації вугільних регіонів України Станіслав Тілліх.

Львівську обласну державну адміністрацію на Форумі представив заступник директора департаменту – начальник управління паливно-енергетичного комплексу департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз.

Як зазначили в межах заходу Україна є невіддільною частиною загальносвітового тренду декарбонізації, відтак, повна відмова від вугілля все частіше з’являється на порядку денному. Про це свідчать ратифікація Україною Паризької угоди в 2016 році, підписання енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною у серпні 2020 року, державні концепції та стратегії щодо трансформації та реструктуризації вугільної галузі.

Зокрема, 22 вересня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 1024 схвалена Концепція Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Відповідно до цієї Концепції прогнозована щорічна потреба у фінансуванні Програми з держбюджету оцінюється у 400 млн гривень. Відтак, орієнтовний обсяг фінансування трансформації вугільних регіонів до 2030 року становить 15,7 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн – кошти держбюджету.

Головною метою Форуму стало забезпечення якісного, сфокусованого та ефективного обміну думками і досвідом між різними суб’єктами трансформації вугільних регіонів за трьома тематичними напрямами – економічна диверсифікація, кадровий потенціал та енергетичний перехід.

Наразі в українських вугільних громадах вже є низка підходів, концепцій та конкретних проєктних напрацювань в цій сфері, які ґрунтуються на світовому та європейському досвіді.

Зокрема, в області в межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» напрацювали ідею щодо  створення нового промислового виробництва з використанням існуючої інфраструктури (залізничні колії, трансформаторна підстанція, електромережі, мережі водопостачання та водовідведення) на базі шахти «Великомостівська», а також перетворити ПрАТ «Шахта «Надія» на об’єкт промислового туризму.