Вчора у м. Сокаль відбулася нарада – семінар з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та приватними землевласниками з питань земельного законодавства та проведення жнивної кампанії 2021 року.
Начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи Галина Камінська представила учасникам семінару програми підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році та ознайомила з умовами участі в них.
“В області ефективно розвивається аграрний бізнес і сьогодні, як ніколи, актуальною є фінансова підтримка. Насамперед, це державні програми підтримки, на які у державному бюджеті передбачено 4,5 млрд грн, та регіональна Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку виділено 20,3 млн грн”, – додала Галина Камінська.
Під час своєї доповіді окреме питання «переважного права купівлі земельних ділянок» розкрила заступниця начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок.
«Переважне право купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення мають такі суб’єкти:
а) у першу чергу – особа, яка має спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин загальнодержавного значення, якщо відповідно до інформації, отриманої з Державного земельного кадастру, така земельна ділянка знаходиться в межах ділянки надр, наданої такій особі у користування, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди), що перебувають у власності особи, яка використовує земельну ділянку на праві власності, оренди, емфітевзису, суперфіцію, а також крім земельних ділянок для садівництва;
б) у другу чергу – орендар земельної ділянки.
Суб’єкт переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення другої черги може реалізувати таке право у разі відсутності суб’єкта першої черги або відмови суб’єкта першої черги від реалізації такого права.
У разі якщо така особа не може набувати у власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення, вона може передати своє переважне право купівлі такої земельної ділянки іншій особі, яка відповідно до закону може набувати у власність таку земельну ділянку. Детальніше із переважним правом можна ознайомитись у Законі України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» за № 1423-IX», – зазначила Тетяна Борушок.
Як зазначила Ганна Кущак, заступниця директорки департаменту АПР, метою семінару є налагодження чіткої комунікації з територіальними громадами, відповідальними працівниками на місцях, для якісного і своєчасного донесення інформації з усіх аспектів і напрямів фінансової підтримки, земельної реформи, можливостей і форм започаткування малого аграрного бізнесу, в тому числі й через розбудову мережі кооперативів та започаткування сімейних фермерських господарств.