Ринок праці: для 3,4 тисяч безробітних – понад 11 тисяч вакансій

У січні-жовтні цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися майже 21,4 тис. безробітних, що на 17,2 тис. менше, ніж в аналогічному періоді торік.

За скеруванням служби зайнятості у цей період роботу на постійній основі знайшли майже 12 тис. клієнтів, у т. ч. 8,1 тис. безробітних. Ще 1,3 тис. осіб було залучено до тимчасової зайнятості, з них 0,5 тис. виконували роботи тимчасового характеру або громадські, а 0,8 тис. – суспільно корисні.

Для підвищення рівня конкурентоспроможності 2,1 тис. безробітних проходили професійне навчання або перекваліфікацію, а 1,2 тис. осіб з числа занятого населення отримали ваучер на навчання.

Упродовж 10 місяців цього року 6,1 тис. суб’єктів господарської діяльності подали до служби зайнятості інформацію про наявність 26,0 тис. вільних робочих місць і вакантних посад.

Станом на 01.11.2023 року в області налічувалося 11,2 тис. вакансій, середній розмір заробітної плати у яких становив 12,4 тис. грн, тоді як у цей час минулого року працедавці пропонували за роботу в середньому 9,5 тис. грн.

На початку листопада п. р. за сприяння служби зайнятості роботу шукали 3,4 тис. безробітних (торік було 7,7 тис.). Більшість із них (77%) – жінки, майже 30% – молодь віком до 35 років, 40% – жителі сільської місцевості.