k2FtbBdWr1

Підтримку стратегії вакцинації від Covid-19 в Україні обговорили під час круглого столу

Підвищення прихильності українців до вакцинації проти COVID-19 обговорили сьогодні під час круглого столу «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та виконання в Україні».

Захід організований у межах адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Європейського Союзу та спрямований на підвищення прихильності українців до вакцинації проти COVID-19. У заході взяли участь Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт (відеовиступ).

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, Львівщина доклала багато зусиль для реалізації кампанії з вакцинації від ковіду.

«Ми систематично комунікуємо в різний спосіб з населенням області, зокрема, із громадами. Здійснюємо як роз’яснювальну роботу, так і виїзди на місця, пояснюємо про важливість та необхідність вакцинації. Проте, дивлячись на останні цифри, де кількість госпіталізованих в області сягнула понад 3 тисячі, чітко розуміємо як легковажно до свого здоров’я ставляться люди, тепер вони потребують кисню і особливого догляду. А наші медики, як і наші воїни, захищають їх життя, адже людське життя – безцінне!», – сказав Іван Собко.

«Питання вакцинації – є надзвичайно важливим і вкрай актуальним. Нажаль, 21% провакцинованих осіб в області другою дозою та 30% першою – це недостатня охопленість. Зараз необхідно мобілізувати всі сили аби вакцинальна кампанія була на найвищому рівні», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

Також під час зустрічі обговорили виконання стратегій вакцинації згідно з глобальними рекомендаціями і Дорожньою картою України, актуальні питання безпеки та ефективності вакцин, ситуацію в світі, роль надійних джерел інформації щодо користі вакцинації COVID-19.

«Робота щодо вакцинації в області розпочалася ще до завезення вакцини. Активне роз’яснення серед пріорітетних на той час груп населення дало свій результат зараз: область займає перше місце по вакцинації серед осіб 60+. А серед медиків ми посідаємо 3 місце в Україні», – резюмував Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від COVID-19 у Львівській області.

Як приклад успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації населення від COVID-19 розглянули приклад міста Моршин, де в результаті пілотного проєкту вакциновано першою дозою 75%, а двома – 74% дорослого населення міста.

В обговоренні також взяли участь Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) та експерти групи, Мар’яна Служинська, директорка Львівського обласного ЦГЗ, Оксана Пушкарьова, експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Мар’яна Іськів , Ротарі клуб «Львів Княжий», Андрія Кізіль, Центр стратегічних інновацій в суспільстві, експерти МОЗ.