Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний зустрівся з делегацією міжнародних технічних експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи та Центральної Азії.

Метою зустрічі було обговорення імплементації заходів проекту «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення вартісного ланцюжка у сільському, рибному та лісовому господарствах», фінансованого ЄС, впровадження якого передбачається в Україні.

На зустрічі порушили питання розвитку сімейного фермерства, комунікації між регіональними адміністраціями, дорадчими службами і аграріями, а також напрями донорської та державної підтримки малих суб’єктів господарювання, зокрема тих, які займаються ягідництвом.

«На Львівщині триває процес трансформації ОСГ в сімейні фермерські господарства. Вже другий рік поспіль з обласного бюджету скеровуються кошти на підтримку сімейних фермерських господарств. Поштовхом для розвитку СФГ повинен стати комплексний підхід підтримки з різних джерел: від бюджету територіальної громади до грантових коштів» – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

«За останні декілька років в області зростає кількість охочих займатися садівництвом, зокрема вирощуванням плодових та ягідних культур. Із збільшенням обсягів виробництва активізувалось будівництво нових потужностей зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019 -20 роках введені в експлуатацію 6 нових об’єкти: 5 фруктосховищ, потужністю 6,5 тис.тонн зберігання фруктів та ягід і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Однак, цих потужностей недостатньо. Досвід показує, що фінансова підтримка розвитку галузі є одним з дієвих інструментів для розвитку садівнництва та ягідництва», – наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.