k2FtbBdWr1

Сьогодні – Всесвітній день протидії торгівлі людьми: який захист пропонує держава

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми.

Також цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Дохідність цієї індустрії у світі середньорічно перевищує 150 млрд доларів США (за даними Міжнародної організації праці). Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право отримати відповідний статус, що дає їй змогу на одноразову матеріальну допомогу, а також повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Станом на сьогодні вже 40 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 – жінки, 27 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 випадки – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність.

Довідково:

Згідно з приміткою до ст. 149 ККУ під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь структурного підрозділу з питань соцзахисту населення, а також телефонуйте за вказаними телефонами:

  • 527; 0 800 505 501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
  • 112 – гаряча лінія Львівської області;
  • (032) 255 47 96 – відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА.

Поради щодо безпечного працевлаштування, історії постраждалих осіб та корисні контакти можна знайти у соціальних мережах: Facebook – @work.safe.ua; Instagram – @work_safe_ua