Сьогодні з нагоди Дня Соборності України та 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР на Личаківському цвинтарі у Львові урочисто вшанували пам’ять полеглих Героїв. 

На Личакові зібрались представники громадськості, духовенства та керівництво Львівщини.

Так, присутні поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» Олександра Тисовського, воїна УГА Северина Левицького, а також на могилі учасника АТО Віктора Гурняка.

Також учасники дійства вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань № 76.

”Щороку, 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України і згадуємо у цей день дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акт Злуки українських земель. Сьогодні ж соборність – це не лише визначний акт минулого, який вшановуємо щороку. Соборність – це згуртованість громадян, незалежно від їх національності! І саме ця єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву ворогу, який посягає на наші землі, на нашу мову, на наші цінності. Прикладів такої єдності в нашій історії безліч. Серед них і події  Революції Гідності 2013-2014 років. Саме під час тих гострих і трагічних подій рівно 8 років тому до нас дійшла сумна звістка про загибель перших Героїв, що увійшли в нашу історію як Герої Небесної Сотні – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та нашого земляка Юрія Вербицького. Пам’ятаймо усіх загиблих за волю України”, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

На завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу.

Нагадаємо, 22 січня 1918 року, Українська Народна Республіка проголосила IV Універсал, який затвердив, що УНР стає «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу». Також нагадаємо, що в Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.