k2FtbBdWr1

Стартував Всеукраїнський композиторський конкурс для молодих митців імені Мирослава Скорика

Сьогодні, 1 червня, у Львівській національній філармонії відбулась прес-конференція з нагоди започаткування Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Подія також приурочена річниці із дня смерті видатного композитора.

Конкурс організовує і проводить КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної ради. Партнер Конкурсу – Львівська організація Національної Спілки композиторів України.

«Мирослав Скорик – це одне з тих світлих імен композиторів, яке вже сьогодні увійшло в історію. Про нього можна дуже багато говорити, але важливіше говорити про те, як ми сьогодні маємо продовжувати його справу. Перше – це Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика. Ми взяли на себе відповідальність і зініціювали його, нас почули і сьогодні ми даємо старт цій ініціативі, яка має на меті підтримати молодих композиторів. Цей конкурс – це гордість Львівщини, ми хочемо, щоб він справді був «живий», щоб молоді композитори себе в ньому бачили. Мистецтво має бути не лише визнане, а й пошановане. Другий крок – це філармонія, яка сьогодні вже носить ім’я великого композитора. Третій крок – це пам’ятник Майстрові. І вже у цю суботу на Личакові відбудеться його відкриття. Всі ці кроки – це гідна шана Великій людині і продовження його справи», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. 

Участь у Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика можуть брати молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України. Предметом Конкурсу будуть твори для симфонічного оркестру. Проводитимуть його у два тури. Конкурс буде анонімним, відтак оргкомітет не розкриватиме інформацію про  авторів до винесення остаточного рішення журі конкурсу. Переможці будуть обрані шляхом таємного голосування міжнародним складом журі. А вже у жовтні на сцені Львівської філармонії лунатиме твір переможця конкурсу.

«Очевидно у цій філармонії завжди звучала і звучатиме музика Скорика. Так, на закритті фестивалю «Контрасти» 10 жовтня вперше прозвучить твір переможця Першого Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Мирослава Скорика і це буде нова традиція, яка буде повторюватись з року в рік»,  – зазначив Генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Участь у Конкурсі безкоштовна. Кожен учасник може подати довільну кількість власних творів. У першому турі журі визначить 5 творів, які вийдуть у другий тут конкурсу. Переможців ж конкурсу визначать до 7 жовтня. Термін подання конкурсних матеріалів – не пізніше 31 липня 2021 року.

«Журі конкурсу буде представлене дуже вагомими митцями. Це і Євген Станкович, Віктор Камінський, Олександр Щетинський, Богдан Сегін, Ірина Тукова, Єжи Корновіч, Вінсент Козловський, і зрозуміло Володимир Сивохіп. Ми сподіваємось, що наступного разу, коли буде проводитись конкурс, він вже буде не лише загальноукраїнським, а стане міжнародним»,-  зазначила керівник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.