Збільшення кількості вагітних та дітей хворих на ковід, а також високий рівень захворюваності серед 30-річних – такими є тенденції теперішньої хвилі пандемії. Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА.
«На жаль, ми продовжуємо спостерігати ріст захворюваності на коронавірусну хворобу. Клінічна ситуація залишається досить напруженою. Щоденно ми констатуємо велику кількість пацієнтів в яких діагностується ковід 19. Окрім того, ми спостерігаємо досить великий відсоток госпіталізації пацієнтів, наша ліжкова мережа продовжує заповнюватись»,- розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Саме за цими показниками цього тижня Державна комісія ТЕБ і НС запровадила на Львівщині «червону» зону. Нові карантинні вимоги почнуть діяти від завтра, 30 жовтня. Орест Чемерис зазначає, що таке рішення є цілком обгрунтованим. Введені обмеження та особиста відповідальність кожного, на думку керівника департаменту, дозволить стабілізувати ситуацію.
«Щоденно у медичні стаціонари потрапляють від 280 до 380 людей з ковідом та підозрою на нього. Багато закладів практично заповнені, попри те, всі, хто має показання до госпіталізації госпіталізовуються. Та все ж, враховуючи напруженість ситуації, продовжуємо закликати кожного дотримуватись правил захисту та вакцинуватись», – наголосив Орест Чемерис.
Керівник департаменту розповів, що теперішня хвиля демонструє особливо небезпечну динаміку. Так, сьогодні суттєво зросла кількість вагітних жінок, які хворіють на ковід. Якщо раніше це були поодинокі випадки, то станом на зараз в стаціонарах області лікуються більш як 30 майбутніх породіль з діагностованим коронавірусом, майже усі вони із серйозними пневмоніями.
Небезпечний вірус і для дітей, їх вже понад 40 лікують стаціонарно, форма перебігу захворювання – складна.
Як зазначив Орест Чемерис хвороба помолодшала, адже сьогодні високий рівень захворюваності серед людей віком 30-39 років. Ця категорія пацієнтів тепер друга після 60-69 років.
Особливо уважними у час пандемії до власного здоров’я мають бути люди з хронічними недугами, цукровим діабетом, онкологічними захворюваннями тощо, адже саме вони є найбільш уразливими до хвороби.
Керівник департаменту наголосив, що попри суттєвий ріст госпіталізації і захворюваності, тих, які вакциновані двома дозами у стаціонарах є дуже незначний відсоток. Здебільшого захворювання у таких людей проходить значно легше, вони не потребують реанімаційного лікування.
Відтак, закликав мешканців області вакцинуватись.
«Лише 183 хворих, які повністю вакциновані, знаходяться на стаціонарному лікуванні. Відсоток є низький, що говорить про те, що вакцинуватись потрібно. Вакцина є ефективна і справді захищає. Область забезпечена вакциною, люди також можуть обирати, якою вакциною хочуть щепитись, працюють пункти щеплення, центри вакцинації, мобільні бригади готові виїжджати до організованих колективів. Сьогодні кожен має можливість провакцинуватись. Наполегливо закликаємо не ігнорувати її», – наголосив Орест Чемерис.