”Тільки спільно з відповідальним бізнесом можна підготувати здобувачів освіти до сучасних реалій”, – Максим Козицький

У Львівській ОДА відбулася зустріч з представниками бізнесу та представниками департаментів освіти і науки, агропромислового розвитку, економічної політики Львівської ОДА під головуванням очільника Львівщини Максима Козицького.

У межах заходу представили та обговорили можливості співпраці закладів ПТО та бізнесу. Зокрема, щодо функціонування Наглядових рад при професійно-технічних училищах. У свою чергу присутні на зустрічі керівники компаній, фірм тощо наголосили на недостачі технічних кадрів. Цю проблему запропонували вирішити шляхом популяризації технічних професій та заохочення випускників шкіл до вступу в заклади професійно-технічної освіти.

Зазначимо, що наглядові ради діють вже при кількох закладах профтехосвіти Львівщини.

Максим Козицький наголосив на важливості змін у навчальних процесах для кращої підготовки майбутніх працівників технічної сфери.

”Багато говорячи про освіту загалом часто забувають про професійну освіту. Переважно вимоги надавачів освітніх послуг не збігаються з вимогами роботодавців. Нам потрібно змінити цей підхід та почати готувати конкурентоспроможних випускників. Саме тому, на наш погляд, потрібно створити наглядові ради при професійно-технічних училищах, які краще пристосують освітній процес до вимог потенційних роботодавців випускників цих закладів. Тільки спільно з відповідальним бізнесом ми, як орган виконавчої влади, зможемо змінити це та підготувати здобувачів освіти до сучасних реалій”, – сказав Максим Козицький.

Перший заступник голови ОДА Андрій Годик зауважив, що для повноцінного функціонування наглядових рад при профтехучилищах потрібно підлаштувати навчальні програми цих закладів відповідно до потреб бізнесу та підприємств, на яких випускники надалі працюватимуть.

«Це потрібно для того, щоб збільшувати професіоналізм кадрів та економити час і ресурси майбутніх роботодавців”, – зазначив під час зустрічі Андрій Годик.

У свою чергу, профільний заступник голови ОДА Іван Собко розповів про заходи, які вживає держава для кращого надання освітніх послуг.

”Останні два роки держава активно створює навчально-практичні центри для кращої підготовки майбутніх кадрів. На базі закладів професійно-технічної освіти ми маємо зрозуміти, які механізми потрібно напрацювати, щоб здобувачі освіти мали відповідні навики і вміння та відповідали вимогам ринку праці, – зазначив Іван Собко.

“Синергія бізнесу та закладів професійно-технічної освіти дасть добрий результат для області в розрізі реалістичного регіонального замовлення та підготовки кадрів. В останні роки популяризація навчання лише у ВНЗ призвела до того, що існує брак кадрів технічної освіти. Бізнес оголосив чіткий перелік вакансій і готовність співпрацювати. Наше спільне завдання – поєднати потреби й можливості, то буде результат”, – наголосила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун.

До дискусії долучилися представники компаній: АТ “Львівгаз”, ТДВ “Львівський Маяк ”, ПП «Львів-Пак», ПП «Шипшина» , ТзОВ “ЕІМО”, ТЗДВ “Гал-Кат”, ТзОВ «Централ Плейнс Груп Україна», ТОВ “НІКО Захід Преміум” та ТзОВ “Самбай”.