k2FtbBdWr1

Триває оновлення державних будівельних норм щодо проєктування освітніх закладів

Наразі пропонують до обговорення перші редакції змін до ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти».

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Оновлення державних будівельних норм щодо проєктування освітніх закладів важливе передусім для підвищення безпеки та комфорту дітей. Зміни передбачають використання новітніх підходів до створення безпечного та інклюзивного середовища у школах та дитсадках. Стосуватиметься це як будівництва нових, так і реконструкції наявних закладів», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, проєкти змін розробило ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на замовлення Мінрегіону з урахуванням кращого європейського досвіду.

Передбачається встановити:

• сучасні функціональні вимоги доступності та зручності використання середовища, які мають забезпечити безбарʼєрність простору;

• додаткові вимоги до систем безпеки, зокрема, пожежної;

• вимоги до проєктування харчоблоків та їх модернізації.

З проєктами змін до ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» можна ознайомитись на сайті Мінрегіону.