Зведення Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

ЗСУ успішно відбили спроби наступу російських окупантів, зокрема – на Слов’янському, Краматорському, Бахмутському та Авдіївському напрямках. На деяких ділянках тривають бої. Про це повідомляється у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

На Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання щодо посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону в Брестській і Гомельській областях. У частинах сил спеціальних операцій збройних сил республіки в білорусі зазначена перевірка бойової готовності.

На Сіверському напрямку ворог обстріляв зі ствольної артилерії райони Медведівки Чернігівської області та Краснопілля та Миропілля Сумської області.

На Харківському напрямку противник справив вогняне ураження з танків, ствольної і реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Лебедя, Борщова, Дементіївка, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Прудянка, Цупівка. Здійснив спробу наступу в напрямку Байрак-Гусарівка, бойові дії тривають.

На Слов’янському напрямку зафіксовані обстріли неподалік від Богородичного, Дібрівного, Мазанівки, Карнаухівки, Чепеля та Гусарівки. окупанти намагалися просунутися в напрямку Довгеньке-Богородичне. Отримали відсіч і відійшли.

На Краматорському напрямку ворог здійснював обстріли біля Сіверська, Миколаївки, Стародубівки, Спірного, Кривої Луки, Верхньокам’янського, Григорівки, Серебрянки, Райгородка та Калеників. Завдав авіаційного удару неподалік від спірного. Здійснював наступальний бій у напрямку Яремівка-Долина, успіху не мав, відійшов.

На Бахмутському напрямку противник використав ствольну і реактивну артилерію в районах населених пунктів Яковлівка, Травневе, Кодема, Покровське, Роздолівка, Курдюмівка, Зайцеве, Бахмут і Соледар. Завдав авіаударів поблизу Яковлівки, Соледара та Кодеми. Окупанти намагалися поліпшити тактичне становище на напрямках Стряпівка – Соледар, Доломітне – Травневе, Відродження – Вершина, Покровське – Бахмут, Василівка – Яковлівка, Семигір’я – Вершина. У всіх зазначених напрямках ворог успіху не мав і відійшов. Здійснює наступальні дії в напрямку Новолуганська – Кодема, бойові дії тривають.

На Авдіївському напрямку противник обстріляв райони Пісків, Пречистівки, Шевченка, Володимирівки, Невельського, Нетайлового та Красногорівки. Здійснював штурмові дії в напрямках Лозове – Піски та веселе – Піски, успіху не мав, відійшов.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовані обстріли з артилерії і танків біля Залізничного, Варварівки, Мар’їнки, Гуляйполя, Новосілки, Гуляйпільського і Темировки. Ворог завдав авіаударів неподалік Новополя. Тривають бойові дії в напрямку Олександрівка – Мар’їнка.

На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли з танків, ствольної і реактивної артилерії в районах Миколаєва, Прибузького і ще 25 населених пунктів. Ворог продовжує ведення повітряної розвідки БПЛА.

В акваторії Чорного та Азовського морів у готовності до застосування високоточної зброї перебувають два носії крилатих ракет морського базування.

російські окупанти зазнають втрат, деморалізовані і вишукують будь-яку можливість отримати легке поранення. Щоб потрапити назад, на територію росії, вдаються до різноманітних симуляцій поганого здоров’я, зазначають у Генштабі.