Дорога Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий – одна з прикордонних. Її ремонтують в межах реалізації інвестиційного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні».

«Програма Президента «Велике будівництво» зрушила з нерухомої точки проєкт, реалізацію якого очікували всі, особливо прикордонні регіони Львівщини. Нам вдалося розпочати ремонт на найскладніших ділянках доріг Львівщини, зокрема Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-01 КПП «Смільниця» – Старий Самбір та Т-14-20 Яворів – Грушів. Зазначу, на дорозі Яворів – Грушів ми вже завершили ремонтно-будівельні роботи. Належна прикордонна дорожня інфраструктура дозволить суттєво покращити соціально-економічний та туристичний розвиток регіону», – повідомив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Капітальний ремонт дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий розпочали навесні поточного року. Дорожня техніка поступово замінює зношений дорожній одяг на якісне покриття від Самбора у напрямку населеного пункту Нижанковичі.

«Наразі маємо 25 км дороги з нижнім шаром асфальтобетонного дорожнього покриття, з них на 17-кілометровій ділянці вже укладено фінальний шар покриття, а саме щебенево-мастична асфальтобетонна суміш», – додав Олег Береза.

Крім цього, у ході ремонту провели такі роботи:

 1. зрізали старе дорожнє покриття завдовжки 31 км;
 2. провели роботи з вирубки кущів та порослі на площі 2 га;
 3. влаштували 18 водоперепускних труб;
 4. розширили проїзну частину на протяжності 30,5 км;
 5. влаштували основу з органно-мінеральної суміші, обробленої комплексним в’язким, довжиною 28 км;
 6. розпочали ремонтно-будівельні роботи на 9 мостових переходах.

В межах населених пунктів влаштовують тротуари. Станом на сьогодні загальна довжина збудованих тротуарів сягає понад 5 км. Також зараз виконують роботи з прокладання кабелю електроосвітлення та влаштування опор освітлення.

Що передбачає проєкт:

 • проведення ремонтно-будівельних робіт на 12 мостових переходах;
 • будівництво 3 кільцевих транспортних розв’язок;
 • влаштування 3 стоянок автотранспорту;
 • встановлення автобусних зупинок;
 • в межах населених пунктів влаштування тротуарів, зовнішнього освітлення та засобів заспокоєння руху;
 • проведення заходів з безпеки дорожнього руху.

Довідка: загальна протяжність автомобільної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий сягає 96,8 км. Вона веде до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Махольвіце. Окрім ділянки між населеними пунктами Самбір – Нижанковичі, цього року ремонтом також була охоплена 12-кілометрова ділянка від Дрогобича до межі Самбірського району, на якій ремонтні роботи вже завершені.