«Це наша принципова позиція у відстоюванні прав кримськотатарського народу», – Максим Козицький про законопроєкт № 5506

Вчора Верховна Рада ухвалила законопроект № 5506 «Про корінні народи України». Цей документ є особистою ініціативою Президента України Володимира Зеленського, він був поданий 18 травня у день депортації кримськотатарського народу. Зазначив на своїй фейсбук сторінці голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Документом, зокрема, гарантується право на вивчення своєї національної мови, на свій національний телеканал та сталий розвиток власної національної культури. Офіційно визнається право на представницькі органи корінних народів, а це означає нові можливості для Меджлісу та Курултаю кримськотатарського народу.

Окремо законом забороняється виселення чи переселення корінних народів з місць їхнього компактного проживання.

«Це є наша принципова позиція у відстоюванні прав кримськотатарського народу, в тому числі тих, хто постраждав внаслідок російської окупації українського півострова. Фактично цей Закон надасть нам нові можливості на міжнародному рівні відстоювати порушені права кримських татар», – зазначив очільник області.

Та додав, що  цей Закон вже викликав обурення президента країни-агресора, а це своєю чергою є свідченням його високої якості, нагальної необхідності та користі для України.

«Вітаю кримських татар, караїмів та кримчаків з надзвичайно важливою подією – прийняттям Закону України «Про корінні народи». Тільки разом ми переможемо! В єдності наша сила!», – наголосив Максим Козицький.