k2FtbBdWr1

Центральна виборча комісія внесла зміни до Стратегічного плану

11 червня 2020 року вперше в історії Комісія затвердила Стратегічний план Центральної виборчої комісії на 2020 – 2025 роки.

Цим документом ЦВК підтвердила, що вмотивована динамічно розвиватися та модернізуватися, щоб гарантувати організацію виборів на рівні світових стандартів.

Наразі Комісія минула екватор терміну на реалізацію Стратегії.

Комісія забезпечила успішну реалізацію передбачених заходів у визначені термін, про що щорічно звітують.

Водночас стрімке впровадження інформаційних технологій у державному секторі, реформи, зміни та вдосконалення законодавства України, зокрема, й виборчого та референдумного, а також повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України спонукали до перегляду Стратегії та її часткового оновлення.

Зміни до Стратегічного плану Комісія внесла у таких напрямах: 🔸інституційна спроможність, якість та прозорість, просвіта, співпраця й технологічна модернізація.

Саме напрям “технологічна модернізація” найбільше потребував перегляду, адже задля доступності, відкритості та прозорості виборчих і референдумних процесів законодавство передбачає використання автоматизованих інформаційно-аналітичних систем, а також упровадження електронних сервісів на виборах та референдумах.

Все це не може бути реалізовано без побудови нової сучасної системи, що функціонуватиме за єдиними правилами інформаційної взаємодії та інтеграції.

Розробка й впровадження такої інформаційно-аналітичної системи Комісії є більш масштабним завданням, ніж нині передбачено Стратегічним планом.

Тож до Стратегічного плану Центральної виборчої комісії на 2020 – 2025 роки внесені відповідні зміни з урахуванням безпекової ситуації в Україні та реалій сьогодення.

Попри те, що наразі неможливо передбачити тривалість воєнного стану в Україні, Комісія працює на розвиток демократії та намагається забезпечити готовність до виборів, призначення яких буде після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.