Усі заклади освіти області готуються до старту навчального року. Із вересня за парти сядуть на 3,5 тисячі більше першачків, ніж у 2020-му. У перший клас піде 32632 дітей.
Про це сьогодні під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
«Приємно, що навчальний рік розпочнеться із такої хорошої новини, адже для системи освіти це позитивна динаміка. Якщо у 2019 році вперше до школи пішли 29649 дітей, торік їх було 29112, то цього року – більше ніж 32 тисячі. Крім цього, за цей рік було відкрито майже 1200 місць у закладах дошкільної освіти. Львівщина, на жаль, перебуває на першому місці за показником переповненості садків. У Львові, наприклад на 100 місць є 120 дітей. Тому ці нові місця трохи розвантажать дошкільну освіту. З них 640 місць – це новостворені групи у комунальних закладах, 600 місць – у приватних садках, які отримали ліцензію на освітню діяльність», – наголосив Олег Паска.
Важливим чинником підготовки до навчання є здоров’я учасників освітнього процесу. Відтак, в області активно триває вакцинація освітян прости коронавірусу.
«Епідситуація на Львівщині ускладнилася, зросла кількість нових випадків захворювання на ковід та госпіталізованих з цим діагнозом осіб. Враховуючи те, що ми входимо в осінній період, за кілька днів починається навчальний процес. Закликаємо усіх вакцинуватися, бо це єдиний метод, який нас може вберегти. Вакцинація дозволяє перенести захворювання у легшій формі», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Станом на сьогодні уже 73% освітян отримали першу дозу вакцини.
«Це доволі хороший показник. Освітяни мають високу свідомість щодо вакцинації Маємо надію, що до вересня ця цифра сягне 80%. Хорошим прикладом у цьому процесі є Львівська середня загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат для сліпих дітей №100. Там вакциновано уже 86% колективу», – розповів директор департаменту.
Відповідно до постановиКабміну ті школи, в колективні яких є не менше 80% вакцинованих працівників зможуть працювати в очному режимі при потраплянні території до червоної зони. При меншому показнику щеплених, заклади змушені будуть переходити на віддалене навчання.
«На жаль, дистанційне навчання ще не дає такої якості освіти як нам би хотілось. Попри те, що ми вже другий рік працюємо над тим, щоб вчителі опановували навички роботи з платформами для дистанційного навчання. Віддалене навчання покращилось, але ще не настільки, щоб конкурувати з очним навчанням. Саме тому ми рекомендуємо пожвавити темпи вакцинації, аби кількість щеплених працівників освітніх закладів була як найвищою», – резюмував Олег Паска.
Також активно триває робота над тим, щоб всі педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації. На цю мету з державного бюджету скерували 22 млн грн. Тому цього року педагоги мають шанс значно покращити рівень своїх вмінь та знань коштом державних коштів.