Експерти напрацювали пропозиції до Порталу місцевої статистики та відкритих даних

Які дані потрібні на місцях для прийняття збалансованих та виважених рішень? Яким чином привести муніципальну статистику у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою держави? Яким чином наявну статистичну та іншу публічну інформацію зробити більш доступною мешканцям Львівщини та бізнесу?

Це, а також реалізацію проєкту «Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини» департамент економічної політики Львівської ОДА обговорив з Головним управлінням статистики Львівської області та представниками експертного середовища, які розробляють стратегії розвитку територіальних громад Львівщини і як ніхто інші потребують відкритих даних для вироблення якісних стратегій та місцевих програм розвитку.

В ході зустрічі з експертами обговорили та назвали ключові блоки показників для наповнення Порталу місцевої статистики та відкритих даних для використання їх громадами.

Зокрема, сторони валідували усі напрацьовані блоки показників. Також була пропрацьована ініціатива департаменту щодо розробки рейтингу громад та районних державних адміністрацій Львівської області, що також відображатимуться на Порталі. Нагадаємо, запрацювати Портал має у 2022 році.

Довідково:

Реалізація пілотного проєкту Секторальної підтримки ЄС «Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини» покращить доступ громадськості та бізнесу до публічної та статистичної інформації у територіальних громадах області.

Це стосуватиметься соціально-економічного розвитку територій, демографії, екологічного стану (якості повітря та води); фінансово-господарської інформації (доходи та видатки бюджету); містобудівної та картографічної інформації, інформації про комунальне майно та умови його оренди; комунальні послуги та підприємства; освіту; охорону здоров’я; поводження з твердими побутовими відходами; криміногенну ситуацію; громадський транспорт тощо.

Загальна вартість проєкту 1 млн 650 тисяч гривень. З них 250 тисяч гривень – обласний бюджет, решта – кошти секторальної підтримки ЄС.