k2FtbBdWr1

Цьогоріч в області реалізують понад три десятки проектів за кошти МТД

Сьогодні на території Львівщини реалізовують 31 проект міжнародної технічної допомоги (МТД), де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Загальна кошторисна вартість цих проектів приблизно 55 млн євро.  

Інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Так, у межах Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2021-2025 роки у 2022 році на співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги передбачили 14 млн  750 тис грн.

Зокрема, основну частину коштів, а саме 13 млн грн, спрямують на  проєкт LIP «Створення системи швидкого реагування на злочини та події  Львові». Він передбачає завершення будівництва нової адміністративної будівлі львівської поліції на вул. Стрийській, у якій буде розташований центр оперативного реагування на злочини, а також ремонт відділів поліції та закупівлю техніки.

За країнами походження на території області цьогоріч реалізовують такі проєкти МТД:

– Канада – 2 проєкти. Це – «Розвиток молочного бізнесу» та «Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)»;
– Європейський Союз – 23 проєкти.

Зокрема, 20 проєктів в межах Програми транскордонного співробітництва «PL-BY-UA 2014-2020» Європейського інструменту сусідства, а також проекти:

– EU-WATERRES: Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенними небезпеками
SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа

– Класична та сучасна європейська література в Україні. Продовження.

Ще 6 проектів львівських комунальних підприємств, що діють на підтримку кредитних програм ЄБРР, реалізують разом з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Окрім цього, діє проєкт Посольства Японії в Україні – Програма Кусаноне «Вдосконалення світлового обладнання в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові», де не є бенефеціаром ЛОДА, проте торік скеровувалось співфінансування з обласного бюджету у сумі 469 тис грн.

«Проєкти міжнародно-технічної допомоги – це не лише вияв довіри до нас від закордонних партнерів, ще один метод зміцнення зв’язків між країни, а й гарна можливість для громад залучити ресурси, які надаються донорами на безоплатній основі для розвитку інфраструктури території, реалізації програм  соціально-економічного розвитку, громадянського суспільства, підвищення безпеки тощо»,-  зазначив керівник департаменту Роман Шепеляк.

Додамо, що упродовж 2021 року на території Львівської області реалізовувалось 55 проектів МТД, де бенефеціаром виступала Львівська обласна державна адміністрація на загальну суму приблизно 68 млн євро. У 2021 році з обласного бюджету Львівської області профінансували 19 проектів МТД на суму приблизно 24 млн грн.