У Кам’янка-Бузькій ДПІ відбувся семінар

У Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено семінар з платниками податків, під час якого фахівці інспекції проінформували присутніх, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/532077.html повідомляє про набуття чинності наказу Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2021 р. за № 1411/37033 (далі – Порядок № 496).

Було наголошено, що Порядок № 496 не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи. Із загального числа платників єдиного додатку ІІ – ІV груп, Порядок № 496 поширює свою дію виключно на платників, які здійснюють:

– реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;

-реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з цим Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

У той же час Порядок № 496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Під час заходу податківці в деталях розповіли про застосування реєстраторів розрахункових операцій і ведення товарного обліку платниками єдиного податку ІІ-ІV груп. Представники бізнесу дізнались про особливості застосування традиційного касового та програмного апаратів, як встановити і зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, про можливість безкоштовного отримання програмного забезпечення на вебпорталі Державної податкової служби України. Також присутніх проінформовано про хід кампанії одноразового добровільного декларування активів громадян, з яких не було сплачено належним чином податки, та кампанії декларування доходів, отриманих у 2021 році. Податкова амністія триватиме до 1 вересня 2022 року та має одноразовий і цілком добровільний характер, участь у ній, за умови сплати одноразового збору, передбачає легалізацію активів та надає звільнення від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за вчинені порушення податкового та валютного законодавства. Під час зустрічі, було акцентовано увагу платників на проведенні кампанії Декларування 2021 та розглянуто питання щодо податкової знижки у 2022 році.