k2FtbBdWr1

У Львівській Політехніці відкрили пересувну виставку інституту вивчення Голокосту

Сьогодні у головному корпусі Львівської Політехніки Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» із Дніпра презентував мобільну виставку, присвячену пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни.

Найважливішою темою наукових досліджень Інституту «Ткума» є історія Другої світової війни та Голокосту, феномен Праведників народів світу, які рятували євреїв від нацистського геноциду, ризикуючи власним життям та життям своїх рідних.

«Понад дві з половиною тисячі українців отримали звання «Праведника народів світу» за порятунок євреїв у часи війни. На Львівщині їх близько ста, однак багато імен досі залишаються невідомими. Ми повинні пам’ятати про безцінний подвиг наших предків», – зауважив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

У межах відкриття виставки також організували відкриту лекцію на тему «Рятівники євреїв під час Голокосту: регіональний вимір».

«Коли я починала працювати в інституції, я натрапила на довідник всіх врятованих євреїв та усіх праведників. Мене вразило, що десятки сторінок у цій книзі займали праведники, які походили з Львівщини. Для мене це було зруйнування стереотипів, що на заході України зосереджений антисемітизм. Нам треба подивитись на цю трагедію власними очима і прийняти цей біль, адже це були українці єврейського походження. І тоді ми доживемо до того моменту, коли Ізраїль визнає Голодомор геноцидом українського народу», – наголосила науковий співробітник інституту «Ткума» Олена Іщенко.

В читальному залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки також відкрилась книжкова виставка «Голокост – особливості регіонального виміру».