У Львівській РДА презентували книгу Феодосії Колесник «Історії воїнів ЗСУ про нашу животворну мову»

У Львівській РДА сьогодні відбулася презентація книги Феодосії Колесник «Історії воїнів ЗСУ про нашу животворну мову»

За словами авторки, ця книга присвячена нашим воїнам, які виборюють незалежність і територіальну цілісність України. «Ці історії писалися рік і це досить непроста робота. Це історії-сповіді. І не завжди військові хотіли, щоб я про них розповідала. Для мене, як письменниці, це був цінний досвід», – зазначила авторка.

У книжці зібрані історії воїнів ЗСУ з різних регіонів України, ветеранів і захисників, які виборюють незалежність і територіальну цілісність України. Різні за віком, військовими званнями, фахом та життєвим досвідом герої книги розповіли про військовий досвід, про рішення перейти з російської на українську мову, про роль мови у боротьбі з ворогом. Проте їх всіх об’єднує палка любов до рідної мови, яка стала символом спротиву та лінією оборони.

Феодосія Колесник – філологиня, голова у ГО «Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник», автор напряму «Говори українською, бо живеш на своїй землі».

Книгу видали у рамках «Комплексної програми посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки», затверджену розпорядженням Львівської обласної військової адміністрації (відповідно до п. 47 розділ ІV «Консолідація громадян України , які проживають на Львівщині, на ґрунті визнання цінності української мови та культури).

Прочитавши книжку, читач дізнається, чому для кожного з героїв цих історій важливо не тільки не віддати рідну землю на поталу зайдам і найманцям, а й послуговуватись на зрошеній кров’ю святій українській землі нашою животворною мовою, яка є частиною національної ідеї, мовою предків – воїнів УПА й УНР, козаків, великого князівства.