k2FtbBdWr1

«У Львівському насіннєвому центрі дотримуються європейських стандартів ведення лісового господарства», – Юрій Бучко

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко в межах  робочого візиту на Львівщину голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця взяв участь у виїзній нараді до Львівського селекційно-насіннєвого центру у Брюховичах щодо проведення вибіркових лісових рубок та переходу до систем наближеного до природи лісівництва.

Як зазначив Юрій Бучко, виїзні наради проводяться 18-19 травня 2021 року на базі підприємств Львівського ОУЛМГ з метою запровадження вибіркового, наближеного до природи лісівництва. Таке лісівництво полягає у створенні та вирощуванні стійких деревостанів з багатою різновіковою та різнопородною структурою, а також у застосуванні вибіркових рубок і рубок переформування на основі природозберігаючих технологій заготівлі деревини.

«Саме у Львівському насіннєво-селекційному центрі вирощують саджанці, які в подальшому, для висадки, відправляють по Україні та у Європу. Це довготривалий процес, для якого використовуються сучасні технології лісівництва – система роботи у центрі майже повністю автоматизована. Окрім того, у насіннєвому центрі вирощують садибний матеріал закритих кореневих систем, що використовується для введення недостаючих порід. Це один з найперспективніших напрямів лісокультурного виробництва», – зазначив Юрій Бучко.

Львівщина першою в Україні почала перехід на вибірковий спосіб рубок у лісах та систему лісівництва, наближеного до природнього. Лісівники Львівщини починаючи з 2005 року розпочали переходити на максимальне використання вибіркових та поступових систем рубань лісу.