k2FtbBdWr1

Відомості про нормативну грошову оцінку земель Львівщини внесли до Державного земельного кадастру

Торік внесли відомості до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель 197 населених пунктів Львівської області.  

Як інформує Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, також, у 2021 році землевпорядники організували та завершили роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 287 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації при взаємодії з місцевими радами.

“Щорічно наші працівники організовують роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Львівщини, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку”,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

Згідно з чинним законодавством нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

«Проведення нормативної грошової оцінки має не тільки регуляторний характер стосовно покращення земельних відносин, а й значну соціально-економічну площину. Адже за рахунок збільшення надходжень від плати за землю у територіальних громадах появиться можливість покращити соціально-економічний стан населених пунктів, сприяти виконанню регіональних програм розвитку адміністративно-територіальних одиниць тощо», – зазначає Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Для зручності громадян передбачена можливість on-line замовлення витягу про НГО земельної ділянки за допомогою публічної кадастрової карти через офіційний веб-сайт Держгеокадастру (https://map.land.gov.ua/).