Сьогодні, 22 липня, у музеї митрополита Андрея Шептицького, що на вулиці Кривоноса у Львові, відбулась українсько-польська Міжнародна конференція на тему «Туризм для всіх, особливо для осіб з інвалідністю».
Мета заходу – створити привабливі туристичні маршрути для осіб з інвалідністю, щоб допомогти їм вільно досліджувати історичну та культурну спадщину Львова та Перемишля.
Обидва міста є популярними туристичними напрямами. Однак, вони значною мірою закриті для людей з інвалідністю, оскільки більшість музеїв та архітектурних пам’яток недоступні для таких відвідувачів. Відтак, під час конференції обговорили сучасний стан доступного туризму на Львівщині та у Перемишлі.
Участь в конференції взяли заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака, а також експерти в галузі туризму, туристичні оператори, державні службовці Перемишля.
«Разом з колегами структурних підрозділів Львівської ОДА неодноразово підіймаємо питання про те, що люди з інвалідністю повинні мати доступ до туристичних об’єктів, особливо, якщо вони є сакральними. Як наслідок, напрацьовуємо ініціативи та налагоджуємо співпрацю з керівниками територіальних громад Львівщини, аби разом реалізувати ті проєкти, які б допомогли галузі туризму стати доступнішою для людей з інвалідністю. За статистикою, понад 200 тисяч населення Львівщини – це люди, які мають інвалідність. Наше завдання – забезпечити рівні для усіх можливості, щоб подорожувати», – зазначив Віталій Загайний.
Під час зустрічі презентували інклюзивний туристичний маршрут, що охопить 8 сакральних історичних об’єктів Львова у межах охоронної зони світової спадщини ЮНЕСКО. Першою локацією маршруту став Музей Андрея Шептицького у Львові. Детальніше про об’єкти читайте тут.
До основних показників доступності міського середовища та архітектури належать:
- Парковки (спеціальні місця для паркування, посадки та висадки пасажирів з обмеженою мобільністю);
- Комунікації (використання мови жестів, шрифту Брайля та інших);
- Системи позначень (оголошення мають бути візуальними і звуковими тощо);
- Санітарні об’єкти загального користування;
- Горизонтальне переміщення (ліфти, сходи, пандуси).
До слова, зараз у багатьох європейських країнах досить популярною є галузь доступного туризму. Вона передбачає процес співпраці туроператорів і, як наслідок, дозволяє людям, які мають потреби в доступі, у тому числі пов’язаному з мобільністю, зором чи слухом на рівні з іншими отримати змогу вільно подорожувати.
Пілотний проєкт зі створення інклюзивного екскурсійного маршруту містом реалізує Львівська Асоціація Розвитку Туризму під егідою обласної державної адміністрації в межах програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.