k2FtbBdWr1

У Львові вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного

Сьогодні  у Львові на Меморіалі Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять учасника Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, Героя України Володимира Жеребного з нагоди 36-ї річниці від дня народження. Такі заходи проводять щомісяця у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять», що передбачає вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні – мешканців Львівщини з нагоди дня народження кожного з них.

Організатором проєкту є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, співорганізатор – департамент комунікацій та внутрішньої політики.

До вшанування пам’яті Героя приєдналися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту питань культури, національностей та релігій  ОДА Ірина Гаврилюк, заступниця директорки Тетяна Плугатор, працівники облдержадміністрації, представники обласної та місцевої влади, учасники майдану, батько Володимира Жеребного – пан Микола, представники ЗМІ та громадськості, представники Вишнянського коледжу ЛНАУ, де викладав Володимир, та Рудківської ЗОШ.

На Меморіалі відправили поминальний молебень, після чого учасники заходу поклали квіти до стели з фотографіями Героїв Небесної Сотні.

«Пам’ять – це те, що не вмирає. Коли гинуть такі молоді люди, болить на стільки, що слів не підбереш… Не вберегли. Все починається з любові і закінчується любов’ю. Для Володимира цією любов’ю стала Україна.

Ніколи більше така історія не повинна повторитися! Проте пам’ять – ні кулями, ні залякуваннями, – нічим не зітреш. Тому у школах, університетах про це потрібно  розповідати, навчати. Дуже часто ми не вміємо берегти те, що маємо. І цінуємо тоді, коли втрачаємо. Вічная пам’ять! Слава Україні»», – сказав у своєму виступі Іван Собко.

Довідково:

Володимир Жеребний  – народився 6 жовтня 1985 року в селі Вишня Городоцького району. Проживав у сусідньому місті Рудки Самбірського району. З 1991 по 2001 рік навчався у місцевій Рудківській СЗШ, потім — у Вишнянському коледжі Львівського національного аграрного університету. Залишився у ньому працювати. Закінчив – Львівський національний аграрний університет.

Володимир був активним учасником Євромайдану, від перших днів протестів перебував у Києві. Після майже місячного перебування на барикадах, на декілька днів приїхав додому і згодом, знову повернувся на  Майдан.

20 лютого Володимира Жеребного було вбито на вулиці Інститутській у Києві. Снайпер влучив йому в шию та голову. Похований в Рудках.

На території шкільного подвір’я за ініціативи батьків Володимира встановлено капличку.

Володимиру Жеребному присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).