Цьогоріч відзначаємо 155-й ювілей Михайла Грушевського. Цикл заходів з вшанування видатного українця на Львівщині розпочали з висадження магнолії у музею-садибі Грушевського на вулиці Івана Франка. Це дерево росло тут за його життя.

«Сьогоднішня подія для музею є особливою, оскільки відбувається напередодні низки важливих для музею подій. Зокрема 23 роки тому, 1 травня, садиба Грушевських отримала статус самостійного музею, а 22 роки тому,14-15 травня, в рамках самміту президентів країн Центральної Європи було висаджено «президентський» сад. Михайло Грушевський – не просто історик, але й державний муж, політик, людина, яка написала свою сторінку в нашому державотворчому процесі. І цей самміт засвідчив повагу європейських держав до нашого лідера і до нашого статусу європейської держави», – зазначила Марія Магунь, директорка Державного меморіального музею Михайло Грушевського у Львові.

У ці дні припадає 125-та річниця шлюбу Михайла та Марії Грушевських. Тож висадження сьогодні магнолії, дерева благородства і кохання, – вийшло досить символічно.

Посадили магнолію і на подвір’ї музею Івана Франка, що поруч біля садиби Грушевського. Цього року святкуємо 165-й ювілей поета.

Долучився до заходу і голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Важливо, щоб ми якомога частіше згадували про наших великих українців. Різними способами  вшановували їхню пам’ять. Сьогоднішній захід для мене – чергова нагода популяризувати наші музеї. І подякувати їхнім працівникам за важливу працю, за те, що перетворюють ці заклади у сучасні культурно-освітні простори, які стають місцями для живого спілкування і пізнання», – наголосив очільник області.