Виробники аквакультури Львівщини у 2022 році отримали окремий напрямок фінансової підтримки з обласного бюджету

У 2022 році Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 передбачає два напрями для суб’єктів підприємництва галузі рибництва. З них: відшкодування вартості рибопосадкового матеріалу для відтворення і зариблення водойм, дотації на площу зариблених водних об’єктів.

Виробники аквакультури, які придбавають у поточному році племінний матеріал риб (мальок (однорічка і дворічка), ремонтний молодняк)) для відтворення маточного поголів’я і зариблення водойм зможуть отримати  коштами обласного бюджету відшкодування в розмірі 50% їх вартості, в межах 40 грн/кг  – для рослиноїдних порід риб та 50 грн/кг – для коропових та інших порід риб, крім цінних порід. Максимальна сума відшкодування – 200 тис. грн одному суб’єкту господарювання.

Поряд з тим, для суб’єктів підприємництва у галузі рибництва, які займаються вирощуванням товарної риби на відкритих водоймах, Програмою передбачена дотація на площу зариблених водних об’єктів  у розмірі  до 5000 грн на гектар. Максимальна площа  зариблених водних угідь обмежується 10 га для одного суб’єкта підприємництва.

«В області під вирощування аквакультури залучили 5,3 тис. га площ водного дзеркала, з яких зариблено 2,2 тис. га. За останні 5 років виробництво продукції аквакультури зменшилось на 5,1%, хоча загалом по країні спостерігається зростання споживання риби, і цей попит здебільшого задовольняється імпортною продукцією. Наростальний обсяг імпорту – це потенціал зростання для українських виробників. Ми сподіваємось нашою програмою підтримки з обласного бюджету привернути увагу регіональних підприємців до цієї можливості на зростаючому ринку», – говорить Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації.

Виробники аквакультури також можуть:

• залучати пільгові кредити під 5 % річних  на розвиток бізнес проєктів;
  • відшкодовувати у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України відсотки за кредитами, залученими в банківських установах, та відсотки (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу»;

Прийом заявок та документів департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації  вже розпочато. Претенденти на одержання фінансової підтримки подають до департаменту заявку та документи згідно з переліком, затвердженого наказом департаменту.

Ознайомитись з повним переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі  та з іншими напрямами можна за посиланням.

Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72  або +38 066 718 09 18.