k2FtbBdWr1

У селі Кугаїв діє  ініціатива “Врятувати церкву в Кугаєві!”

У селі Кугаїв Солонківської ТГ діє  ініціатива “Врятувати церкву в Кугаєві!”

Старий дерев’яний храм Богоявлення Господнього, збудований  ще 1693 року, є окрасою цього села. За розповідями місцевих мешканців, церкву купили, перенесли та заново склали у Кугаєві,  Тож цілком  може бути, що 1693-ій — рік встановлення в селі, а не побудови. На те, що церква давніша, вказує спосіб оброблення брусів: вони розколоті, а не тесані, як це було притаманно для кінця XVII століття. А також — більш архаїчний тип покрівлі, звичний для раніших зразків. Кугаївська церква є дуже схожа із церквою Успіння Пресвятої Богородиці в Кліцько 1603 року.

Востаннє її ремонтували 1985 року силами місцевих мешканців, а 1989-го ще й перемалювали всередині.

У 1990-х роках греко-католицька громада спорудила новий великий храм, старий використовувати перестала, і він почав руйнуватись.  Зокрема, дияконські двері із зображенням св. Архангела Михаїла викрали з храму за рік до того.Тепер, через 10 років, справа дійшла до порятунку пам’ятки. Потребують реставрації зігнилі через замокання елементи конструкції. Треба перекрити дах, відновити огорожу, а також висадити нові дерева, котрі захищатимуть церкву від скісного дощу.Один із важливих елементів храму — іконостас 1702—1806 років — уже перебуває у реставраційних майстернях Львова. Після відновлення храмової будівлі він повернеться на рідне місце.

Під час демонтажу іконостасу за однією із ікон знайшли заховану синьо-жовту шовкову стрічку. При огляді реставраторка тканин припустила, що вона походить із 1920-30-х років. Після реставрації храму її обрамлять та виставлять назагал.