Українська державність – це історичний спадок понад тисячолітньої історії українського державотворення

Прикметно, що для святкування обрали 28 липня – день вшанування державотворця Володимира Великого та Хрещення Київської Русі–України, адже так ми протидіємо російській дезінформації та історичній неправді про нібито єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення підтверджена першими згадками про заснування Києва та діяльність князя Володимира Великого, який у 988 році прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором.

Християнство сприяло утвердженню української культури та освіти, пришвидшило розвиток писемності.

Прамати України Київська Русь стала частиною загальноєвропейського культурно-релігійного простору, викристалізувала свої державотворчі традиції, які надалі продовжили Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Українське право теж зростало під впливом європейських країн і відображало національний характер українців, спосіб життя, цінності та суспільні відносини. Зокрема, прагнення українців дотримуватися принципів демократії навіть у найважчих умовах, плекати соціально-правові стандарти і цінності Європи, захищати свою свободу, суверенітет та державність відображені у всіх державних документах, програмних положеннях визвольного руху, першій Конституції Пилипа Орлика та у новочасному основному законі держави.

З XIІ століття росія війною, пропагандою та репресіями намагалася привласнити державні здобутки та історію України, нав’язувала світові міф про так званого «старшого брата» та систематично знищувала будь-які прояви українства у державній політиці, науці та культурі.

Після час новітньої війни ми вкотре переконалися, що росія використовує давно відомі методи поневолення, русифікації та пропаганди проти української державності.

Та, як і сотні років до нашого часу, через незламність та силу духу нашого народу, історичну пам’ять та прагнення бути незалежними та вільними, російській федерації не вдасться захопити Україну. Адже державність – наша найбільша цінність.

Разом – вистоїмо і переможемо!

Слава Україні! Героям Слава!