k2FtbBdWr1

ЗАВДЯКИ МІКРОГРАНТАМ НА ЛЬВІВЩИНІ СТВОРЯТЬ ПОНАД 80 НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

За підсумками перевірки ділової репутації, оцінки бізнес-плану та співбесіди з претендентами на отримання мікрогрантів, що надають у межах програми «єРобота», Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання коштів 32 заявникам із Львівщини, які у першій декаді липня зголосилися взяти участь в урядовій програмі для відкриття або розширення підприємницької діяльності і набрали найбільшу кількість балів у межах граничної суми мікрогрантів.

«Погоджені заяви на отримання мікрогрантів 20 фізичним особам-підприємцям, 1 – юридичній та 11 жителям області, котрі тільки планують започаткувати власну справу, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – За кошти грантової програми від 148,7 тис. грн до 250 тис. грн. 28 осіб планують придбати обладнання, необхідне для господарської діяльності, а троє – закупити сировину та матеріали».

За його словами, аналіз поданих бізнес-планів засвідчив, що три претенденти мають намір розширити ресторанний бізнес або сферу надання послуг мобільного харчування.

Двоє вироблятимуть меблі для офісів і підприємств торгівлі, стільки ж надаватимуть послуги в салонах краси, зокрема – перукарські. Інші займатимуться комплексним обслуговуванням об’єктів, спорудженням житлових та офісних будівель, виготовленням верхнього, трикотажного або в’язаного одягу, аксесуарів, взуття, виробів з деревини, корка, соломки.

Дехто випікатиме хліб і хлібобулочні вироби, налагоджуватиме електрозв’язок, вестиме діяльність у сфері фотографії чи архітектури, надаватиме консультації щодо інформатизації, займатиметься торговельною справою, комп’ютерним програмуванням, монтажем водопровідних мереж, систем опалення і кондиціонування та ін.

Завдяки мікрогрантам, загальна сума яких – 7,3 млн грн, заявники планують створити на Львівщині 81 робоче місце, здебільшого у сфері виробництва та надання послуг.

Перевірку ділової репутації претендента на отримання гранту здійснює АТ «Ощадбанк», а остаточне рішення про надання мікрогранту ухвалює Державний центр зайнятості після оцінки бізнес-плану.

Подати заяву на отримання мікрогрантів можна на порталі «Дія» (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu), умови надання мікрогранту – https://bit.ly/3ohSjqA.

Найбільш поширені помилки під час складання бізнес-плану описані за посиланням https://bit.ly/3v6jacR.

Львівський центр професійно-технічної освіти організовує онлайн-консультації та дводенні онлайн-семінари з питань написання бізнес-планів.

Графік – https://bit.ly/3OpXOOn.

Консультаційна підтримка для охочих скористатися урядовою ініціативою – у центрах зайнятості та філіях ЛОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3BMC4Yx), на телеграм-каналі ЛОЦЗ @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за тел. (032) 233 05 78.