На зустрічі з представниками «USAID», незалежного агентства федерального уряду США, у Львівській обласній адміністрації обговорили основні напрямки розвитку охорони здоров’я Львівщини на найближчі кілька місяців. Зокрема, план розвитку госпітального округу області та повноваження госпітальної ради.
«Принциповим для нас є те, що медицина має бути кваліфікована, якісна і професійна. Ми завершили реформу первинної медичної допомоги, вона себе якісно зарекомендувала і показала результат – оновлення автотранспорту, медобладнання, висока заробітна плата сімейних лікарів. Звичайно, ми вимагаємо відповідальності, але, на жаль, зараз відсутні чіткі зрозумілі показники, за якими можна відслідкувати ефективність роботи сімейного лікаря і притягнути його до відповідальності за неефективні дії. Місцева і обласна влади на разі не мають повноважень приймати ті чи інші управлінські рішення у цих питаннях», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Він також зазначив, що на даному етапі реалізації реформи охорони здоров’я в Україні, питанням номер один є створення ефективної спроможної бюджетної мережі медзакладів. І підтвердженням цьому є Указ Президента про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників.
«Від імені Львівської ОДА скеруємо листа до Кабміну з пропозицією внести зміни до типового положення про госпітальну раду з метою надання їй повноважень впливати на рішення закладів охорони здоров’я та місцевої влади. Госпітальна рада повинна мати ці повноваження. Оскільки зараз вона має суто рекомендаційний характер. Повноваження ж дозволять впливати на кадрову політику та визначати основні напрямки стратегії розвитку медичних установ, які будуть обов’язковими, а не рекомендаційними», – підсумував Іван Собко.
Директор відділу з програм охорони здоров’я USAID Бен Зіннер зазначив, що в уряді США відзначають на скільки швидко відбуваються зміни в охороні здоров’я України за останні три роки, і, зокрема, Львівщина є лідером по впровадженню реформи.
«Госпітальний округ – це система усіх медичних закладів області, починаючи від дев’яти опорних закладів охорони здоров’я до лікарень у районах. І на даному етапі співпраці з «USAID» триває розробка стратегії розвитку госпітального округу Львівської області», – зазначив Іван Собко.